11Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 18.06.2017
11 Niedziela zwykła.

Trwa dalej Święto Bożego Ciała – Oktawa. Zapraszamy codziennie, na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 i po niej na procesję z Najświętszym Sakramentem wokół placu przykościelnego. Prosimy, służbę liturgiczną, ministrantów i lektorów do służenia i organizowania procesji, dziewczynki sypiące kwiaty i Róże Różańcowe niech otaczają baldachim ze świecami w ręku. Prosimy też o przynoszenie płatków kwiatów dla dzieci, by mogły nimi uczcić Pana Jezusa. W czwartek będzie ostatnia procesja i zakończenie Oktawy.
1. W środę wraz z Kołem Przyjaciół Radia Maryja zapraszamy na wspólny Różaniec o godz. 17.30 – w intencji naszej Ojczyzny. A po Mszy św. wieczornej na spotkanie w Sali Klubu Seniora.
2. Już w tym tygodniu – w piątek – będzie zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Przypominamy Rodzicom, dzieciom i młodzieży o spowiedzi i komunii św. na zakończenie roku. W taki to sposób dzieci i młodzież ochrzczona dziękuje Bogu za całoroczną opiekę i błogosławieństwo. Jest to też równocześnie prośba – o szczęśliwe wakacje, przeżyte z Bogiem i ku pożytkowi duszy i ciała.
Msze św. – na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będą w kościele w piątek – 23.VI.2017 –
o godz. 8.00 – dla Liceum i gimnazjum
o godz. 9.15 – dla dzieci SP- klasy I – VI.
Spowiedź – dla dzieci i młodzieży – , będzie w czwartek. od godz. 16.30 do 19.00.
Dzieciom i młodzieży i ich rodzinom życzymy dobrego, pełnego ładu i radości wypoczynku. Niech na czele waszych wakacyjnych planów będzie Dekalog, dany nam przez Dobrego Boga.!
3. W najbliższy piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. ku czci Bożego Serca będą o godz. 8.00, 15.00 i 18.00. Ze względu na Uroczystość – nie obowiązuje w tym dniu zachowanie postu od pokarmów mięsnych.
4. W sobotę 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim noszącym to imię składamy serdeczne życzenia imieninowe i dar modlitwy.
Właśnie w sobotę o godz. 12.00 – w naszej Sali widowiskowej – będzie można skorzystać i nauczyć się udzielenia pierwszej pomocy ludziom w potrzebie, nierzadko ratując im życie czy zdrowie. Kurs prowadzić będą doświadczeni instruktorzy. Zapraszamy – sobota godz. 12.00, sala widowiskowa.
Na zakończenie Mszy św. zawierzmy Miłosierdziu Bożemu dzieci i młodzież oraz ich Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów….

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl