11Ndzzw

Ogłoszenia  duszpasterskie – 14.06.2020 r.

11 Niedziela zwykła

 

  1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała – przedłużenie na osiem dni naszej czci i hołdu wdzięczności dla Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Codziennie – do czwartku włącznie – po  Mszy św. o godz. 18.00 idziemy w procesji  wokół placu przykościelnego z Jezusem w monstrancji, śpiewając  Litanię do Serca Jezusa. Zapraszamy – jest teraz tyle kwiatów w waszych ogródkach i jest ten piękny zwyczaj, że ,ałe dziewczynki ścielą tymi kwiatami drog,em procesji dla  Podtrzymajcie ten zwyczaj, to religijne przeżycie głęboko zapisuje się w sercach i duszach dzieci, Rodzice, nie pozbawiajcie ich tego. Potrzebni są też do procesji mężczyźni do niesienia baldachimu – czterech mężczyzn codziennie. Udział w procesji nie jest zagrożeniem dla zdrowia i życia, gdy zachowamy znane środki ostrożności.

Oktawa  Bożego Ciała kończy się w czwartek  

  1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:

     – w środę: wspomnienie  św. Brata Alberta Chmielowskiego, naszego, krakowskiego zakonnika o wielkim  miłosiernym sercu,

      – w piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w bazylice  Księży Jezuitów przy ul. Kopernika odpust i modlitwa o świętość kapłanów. Początek uroczystości o 17.15. W piątek, z racji  Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

       – w sobotę: wspomnienie  Niepokalanego  Serca NMP,

  1. Wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała w naszej Parafii składamy wdzięczność. Choć procesja została trochę skrócona, dziękujemy za atmosferę, modlitwę i  religijny nastrój. Ufamy, że w tym trudnym czasie, mogliśmy wszyscy poczuć znów dobrodziejstwo  wspólnoty  Kościoła. Tak to  postanowił Bóg, że chce nas zbawiać we wspólnocie a nie pojedynczo i samotnie. Bóg zapłać!

 

  1. Na koniec poprośmy Matkę Bożą, aby wzmacniała wiarę naszych dzieci, młodzieży , rodzin i nas wszystkich: Pod Twoją obronę ……

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl