12 Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie– 23.06.2019 r.

  • Niedziela Zwykła

 

 

  1. Dzieci i młodzież zakończyły kolejny rok szkolny i katechetyczny. Jak co roku zorganizowaliśmy dla nich spowiedź oraz Mszę  św. na zakończenie roku.      Niewiele dzieci i młodzieży skorzystało z tego dobrodziejstwa. Nie szukamy winnych, odpowiedzialnych za to, ale sygnalizujemy, z żalem i smutkiem,  rodzicom, że coś niedobrego dzieje się w tej dziedzinie życia religijnego.  Prosimy, zrozumcie dobrze i właściwie nasz żal i troskę o Wasze dzieci i ich wiarę

            2.Święto Bożego Ciała przedłuża się na 8 dni tzw. Oktawę. Zapraszamy codziennie na Mszę  św. o godz. 18.00 i po niej na procesję z  Najświętszym Sakramentem, wokół placu przykościelnego. Niech najmłodsze dzieci, w strojach krakowskich czy białych uczą się, w tej religijnej atmosferze procesji odkrywać obecność Jezusa.  Niech nie braknie  ministrantów i lektorów, dzieci i młodzieży  na tym pięknym, religijnym nabożeństwie! W czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

  1. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu: jutro-  Uroczystość Narodzenia  św. Jana Chrzciciela – wszystkim Solenizantom i Solenizantkom składamy serdeczne życzenia imieninowe:  wszelkiej pomyślności, zdrowia i Bożej opieki na każdy dzień.

                   – w środę: –  wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana Założyciela Zgromadzenia Sióstr św. Józefa zwanych Józefitkami. Relikwie tego Świętego znajdują się w naszej kaplicy -OSSUARIUM – niech Zgromadzeniu wyprosi u Boga nowe powołania do służby zakonnej.

                   – w  piątek –  Uroczystość Najświętszego Serca Pana  Jezusa – odpust u Księży Jezuitów o godz. 18.00 i o 17.15 – modlitwa o uświęcenie kapłanów.  

            –  w sobotę Uroczystość  św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, 15.00 i 18.00. Ta  Uroczystość to doskonała okazja do modlitwy za Ojca św. Franciszka i całego  naszego Kościoła.

 

            4.Dziś wszystkim ojcom, tatom, dziadkom składamy serdeczne życzenia w Dniu Ojca. Niech św. Józef wzór, ojca, męża i mężczyzny  opiekuje się wami ucząc jak być dobrym i wspaniałym ojcem  w dzisiejszych czasach.

 

  1. W czwartek o godz. 18.00 – w czasie Mszy św. będziemy wraz z architektami Krakowa polecać Bogu duszę śp. Inż. Stanisława Niemczyka – autora projektu  naszego Kościoła, jego wnętrza  oraz całego kompleksu zabudowań służących Miłosierdziu.  Swoją modlitwą okażmy temu Wielkiemu Człowiekowi swoją wdzięczność za takie wspaniałe miejsce do spotkania z Bogiem.

 

  1. Dziś przed kościołem przyjaciele i wolontariusze kwestują na operację, małej – dwuletniej Lenki, operacji ratującą jej życie. Bóg zapłać.

 

  1. Na koniec poprośmy Maryję, aby Święto Bożego Ciała pogłębiło w nas wiarę w obecność Boga wśród nas:   Zdrowaś  Maryjo…….

 

 

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl