12Ndzzw-2020

Ogłoszenia duszpasterskie – 21.06.2020 r.
12 Niedziela Zwykła
1. Do końca miesiąca czerwca, w którym czcimy NSPJ pozostało jeszcze półtora tygodnia. Po przeżyciu Święta Bożego Ciała i Oktawy wracamy do nabożeństwa Derca Bożego codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie do modlitwy za nasze rodziny, którym patronuje Serce Jezusa, za Kościół Chrystusowy w naszej Ojczyźnie i za naszą Ojczyznę Polskę. Ta modlitwa jest szczególnie ważna w tym tygodniu, bo w niedzielę najbliższą, trzeba będzie stanąć przed własnym sumieniem i Bogiem, i tak wybrać, by w naszym wspólnym Domu, którym jest Ojczyzna, Bóg znalazł swoje miejsce w sercach Polaków i by Jego Prawo wyznaczało nam dalszą drogę życia. To pamiętamy, że my jako uczniowie Chrystusa zawsze mamy stawać po Jego stronie!
2. W środę w Liturgii Kościoła przeżywać będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, o którym Pismo św. mówi, „że nie narodził się na ziemi większy od Niego”. Wszystkim noszącym to imię składamy z okazji ich imienin serdeczne życzenia, aby w zdrowiu i Bożej opiece prowadzili życie na miarę swojego Patrona.
A w piątek wspominamy św. Zygmunta Gorazdowskiego, Założyciela naszych Sióstr Józefitek, którego relikwie znajdują się u nas w kaplicy św. Jana Pawła II. Siostrom życzymy, by wpatrując się w jego życie realizowały charyzmat pomocy potrzebującym i głębokie życie religijne na dzisiejsze czasy.
3. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą swój rok szkolny i rok katechetyczny. Ostatnie prawie pół roku przedziwny by l to czas i nauka i egzaminy. Mimo takiego czasu Dzieeci Boże nie zapominają o podziękowaniu Najwyższemu Nauczycielowi Bogu, za opiekę, zdrowie, dobre oceny i za talenty, którymi obdarza Bóg każdego człowieka, a które dzieci odkrywają powoli przez naukę i katechizację. Dlatego też, zapraszamy na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego – w najbliższy czwartek – 25 czerwca na godz. 18.00. Szczególne zaproszenie i zachętę kierujemy do , skorzystania ze spowiedzi św.. Epidemia nie dawała wszystkim możliwości przyjęcia tego sakramentu. Będzie okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 19.00. Rodzice pomóżcie dzieciom pojechać na wakacje z oczyszczoną duszą, by wypoczywały w radości i szczęściu z Bogiem w sercu. To bardzo ważne dla wiary Waszego dziecka!!!
4. Niech pełne miłości Jezusowe Serce i Jego Matki prowadzi naszę dzieci i młodzież do Boga: Ojcze nasz ……

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl