13 Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

 • Poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskup i męczennika,
 • Wtorek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – w tym dniu dodatkowa Msza święta o godz. 15.00. Składka z uroczystości przeznaczona jest na „świętopietrze”.
 • Sobota – święto św. Tomasza Apostoła 
 1. Lipiec jest tradycyjnie miesiącem poświęconym Najświętszej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcamy do odmawiania Litanii do Krwi Chrystusa. 
 2. Rozpoczął się czas wakacji. Spowiadamy w dni powszednie 15 minut przed Mszą świętą, a w niedzielę po rozpoczęciu Eucharystii. W sprawach dotyczących kancelarii prosimy zgłaszać się bezpośrednio po Mszach świętych. 
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek miesiąca.
 • w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą. Od godz. 17.00 do 18.00 będzie wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będziemy w tym czasie modlić się za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz prosić o nowe, święte powołania. O 18.00 Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii.
 • W piątek zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź święta w tym dniu od 7.30 do 8.30 a po południu od 16.30 do 18.30. Msze święte odprawiamy o 8.00, 15.00 i 18.00. 
 • W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca maja. Zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30. 
 1. Decyzją księdza Arcybiskupa nasz ks. Krzysztof Gil z końcem sierpnia podejmie obowiązki duszpasterskie w parafii p.w.  Chrystusa Króla w Krakowie na osiedlu Gotyk. Dziękujemy mu serdecznie za 4 lata posługi wśród nas, każdą odprawioną Eucharystię, spowiedź, modlitwę, posługę wśród chorych oraz wszelkie działania duszpasterskie. Uroczyście pożegnamy go w niedzielę, 22 sierpnia podczas Mszy świętej o godz. 9.30.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
 • Martę Morawską-Pacek
 • Stanisławę Dobrzańską

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl