13Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie –  30.06.2019 r.  

13 Niedziela Zwykła

 

  1  .Dziś po Mszy św.  wieczornej, ostatnie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca          Jezusowego.

  1. W tę niedzielę wakacyjną warto przypomnieć  Prawo , ustanowione przez Boga – prawo do wypoczynku. Po ciężkiej, dobrze wykonanej pracy, człowiekowi należy się odpoczynek. Dlatego  jest co tydzień niedziela, abyśmy oddali hołd i cześć Bogu i odpoczęli, dlatego są odpoczynki świąteczne i dlatego są wakacje.  Niech zorganizowany, mądrze poukładany czas wolny przyniesie4 wszystkim pokój serca, odnowienie  sił do pracy, ale i głębszą  przyjaźń małżeńską i rodzinną.

Niech zachwyt nad  dziełami Boga Stwórcy,  harmonii i ładu  w przyrodzie daje nam przekonanie, że także porządek  w sercu   człowieka, wymagany przez Chrystusa.  jest  nieodzowny  dla  piękna , szczęścia i wypoczynku  człowieka.

 

  1. W tym tygodniu, czwartek jest Pierwszym Czwartkiem miesiąca – dniem wielkiej modlitwy Kościoła za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie  i zakonne. Zapraszamy w czwartek na Godzinę Świętą o 17.00 i na  Mszę  św. o godz. 18.00, która jest co miesiąc odprawiana w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii

 

  1. W najbliższy piątek – I Piątek miesiąca lipca – Msze św. ku czci Bożego Serca będą: o godz.8.00, 15.00 i o 18.00. Prosimy zgłaszać adresy chorych, którzy chcą, w I Piątki miesiąca,   w wakacje   przyjąć Komunię  św. w domu. Do zgłoszonych chorych przyjdziemy w I Piątek miesiąca w godz. rannych.  Spowiedź rano – od 7.30  i   od 17.00.
  2. Lipiec jest tradycyjnie miesiącem Najświętszej Krwi Chrystusa Pana. Odmawiajmy w tym czasie  Litanię do Krwi Chrystusa – dziękując Mu za ten tak wyraźny znak  Jego Miłości ku nam.
  3. W tym tygodniu w Liturgii uczcimy świętych:

            – w środę  – św. Tomasza, Apostoła,

            – w czwartek  – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w

              Krakowie na Wawelu,

            – w sobotę  – bł.  Marię, Teresę Ledóchowską, dziewicę, 

             

  1. Informujemy, że w czasie wakacji (od 1 lipca) –kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu: w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 16.30 do 17.30. Pilne sprawy będzie można  załatwić także codziennie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00.

 

  1. Na zakończenie, prośmy Maryję, by nam wciąż przypominała, gdziekolwiek będziemy, o bliskości Boga i Jego obecności w każdej chwili: Pod Twoją obronę …….

 

 

 

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl