13Ndzzw – 2020

Ogłoszenia duszpasterskie – 28.06.20120 r.
13 iedziela Zwykła

1. We wtorek o godz. 17.30, ostatnie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca
Jezusowego. Od środy dalej zapraszamy na nabożeństwo w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny – codziennie o godz. 17.30.
2. W tę niedzielę wakacyjną warto przypomnieć Prawo , ustanowione przez Boga – prawo do wypoczynku. Po ciężkiej, dobrze wykonanej pracy, człowiekowi należy się odpoczynek. Niech zorganizowany, mądrze poukładany czas wolny przyniesie wszystkim pokój serca, odnowienie sił, ale i głębszą przyjaźń małżeńską , rodzinną a także przyjaźń z Bogiem.
Niech zachwyt nad dziełami Boga Stwórcy, harmonii i ład w przyrodzie daje nam przekonanie, że także porządek w sercu człowieka, wymagany przez Chrystusa. jest nieodzowny dla piękna , szczęścia i wypoczynku człowieka.

3. W tym tygodniu, czwartek jest Pierwszym Czwartkiem miesiąca – dniem wielkiej modlitwy Kościoła za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy w czwartek na Godzinę Świętą o 17.00 i na Mszę św. o godz. 18.00, która jest co miesiąc odprawiana w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii

4. W najbliższy piątek – I Piątek miesiąca lipca – Msze św. ku czci Bożego Serca będą: o godz.8.00, 15.00 i o 18.00. Prosimy zgłaszać adresy chorych, którzy chcą, w I Piątki miesiąca, przyjąć Komunię św. w domu. Do zgłoszonych chorych przyjdziemy w I Piątek miesiąca w godz. rannych. Spowiedź rano – od 7.30 i po południu od 17.00.
5. Lipiec jest tradycyjnie miesiącem Najświętszej Krwi Chrystusa Pana. Odmawiajmy w tym czasie Litanię do Krwi Chrystusa – dziękując Mu za ten tak wyraźny znak Jego Miłości ku nam.
6. W tym tygodniu w Liturgii uczcimy świętych:
– jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła,
– w piątek – św. Tomasza, Apostoła,
– w sobotę – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w
Krakowie na Wawelu,
7. W piątek: przy ul. Bandurskiego stanął pomnik Kapelana Legionów Polskich K. Bpa Władysława Bandurskiego…………… Tak się złożyło, że ten dar Parafii, dla niego, jest prezentem na jego Imieniny!
Pojawiło się też na rogu ul. Brodowicza i Bandurskiego popiersie wyrzeźbione w kamieniu śp. Pana Prezydenta Edwarda Raczyńskiego – naszego Darczyńcę, który podarował Kościołowi tę działkę w powierzchni Krakowa, na której powstał kościół wraz z jego zapleczem. Niech młodzi pamiętają o wielkich ludziach, Polakach. Którzy dbali o wiarę w narodzie!!
8. Od 1 lipca jest mianowany nowy Ks. Proboszcz na Osiedlu Oficerskim: Ks. Kan Mateusz Hosaja, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach i Kanonik Kapituły Katedralnej na Wawelu. Jego uroczysta instalacja tu w Parafii będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.12.00. Zapraszamy.
7. Na zakończenie, prośmy Maryję, by nam wciąż przypominała, gdziekolwiek będziemy, o bliskości Boga i Jego obecności w każdej chwili: Pod Twoją obronę …….

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl