14 Ndzzw 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie –  08.07.2018 r.

14 Niedziela Zwykła 

 

1 .  W miesiącu lipcu Kościół czci Przenajświętszą Krew Chrystusa przelaną na krzyżu za każdego człowieka.   Odmówienie litanii do Krwi Chrystusa, jest aktem podziękowania  Bogu za Jego przyjaźń i miłość.

Do nas, aż do przelania Krwi Boga – Człowieka.  

 

  1. W najbliższym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

            —  dziś : św. Jana z Dukli, kapłana,

            —  w  środę: św. Benedykta, opata, Patrona Europy,

            — w czwartek: św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

            — w piątek:  św. Pustelników Andrzeja Świerada i  Benedykta,

 

  1. Zapraszamy w te wakacyjne dni na Msze św. odprawiane w kościele codziennie o godz. 8.00 i 18.00. A szczególnie w środy na godz. 18.00 na Mszę  św. i Nowennę ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Intencje tej Mszy św. trzeba dokładnie zapisać u Księży, a osobiste  prośby czy podziękowania można włożyć do skarbonki przy kaplicy Matki Bożej.

 

  1. W każdy piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia , w czasie, której odprawiamy Mszę  św. i odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Sam Jezus ośmielił nas, byśmy najtrudniejsze sprawy życiowe przynosili Jemu w tej Godzinie Łaski. Pamiętajmy, że to  Godzina  Łask hojnie udzielanych przez Jezusa Miłosiernego.

W najbliższy piątek 13 lipca  kolejny dzień naszej modlitwy za Ohczyznę z okazji stuletniej rocznicy odzyskania niepodległości. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, które rozpocznie się  Mszą  św. o godz. 18.00 odprawionej w intencji Ojczyzny po niej  część Różańca św. odmawiqanej także za Ojczyznę.

 

  1. Dzisiejsza nasza gazetka „Na Skale” jest wakacyjnym numerem na miesiąc lipiec. Można w niej znaleźć  opowieść o św. Krzysztofie i związane z nim zwyczaje i tradycje oraz  trochę zapomnianego świętego z pierwszych lat chrześcijaństwa, który okazuje ludziom  w naszych czasach coraz więcej pomocy. To św. Ekspedyt. Polecamy do czytania na wakacje.

 

  1. Dziękujemy dziś Ks. Krzysztofowi ze Zgromadzenia Księży Oblatów Niepokalanej Dziewicy za Słowo Boże wygłoszone do nas i za kalendarze misyjne, przypominające nam o obowiązku wspierania misjonarzy. Bóg zapłać. Kalendarze są u Ks. Krzysztofa przed kościołem.

 

  1. A my na koniec polećmy Matce Bożej wszystkich misjorzy, którzy dbają o to by nie zabrakło ludzi kochających Jezusa i pragnących zbawienia: Pod Twoją obronę ………

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl