17Ndzzw

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 29.07.2018  r.

  • Niedziela Zwykła

 

1.Kolejny tydzień wakacyjny, to wielka okazja,  do pogłębienia swojej wiedzy o świecie, odwiedzin bliskich, dla których wciąż w ciągu roku mamy tak mało czasu, to okazja do odkrycia tych pokładów swojego serca, które są jeszcze nie uruchomione. Pamiętamy tu przed Bogiem  w kościele o wypoczywających naszych Braciach i Siostrach, z  którymi jesteśmy  związani jedną wspólnotą  parafialną.

2.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:

 – we wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana, Założyciela Księży Jezuitów,

– w środę  – 1 sierpnia: św. Alfonsa, Marii Liguoriego, biskupa  i dr Kościoła,

– w najbliższy czwartek przypada I Czwartek Miesiąca, jak wiemy , jest to dzień intensywnej modlitwy za kapłanów i o powołania do kapłaństwa i zakonne.  Zapraszamy na Godzinę  św. o  17.00, gdzie przed wystawionym Najśw. Sakramentem będziemy prosić Pana Żniwa, aby posłał „robotników na swoje  żniwo”. 

                   

                –   W piątek przypada I Piątek miesiąca sierpnia  – dzień czci NSPJ. Msze św. będą o godz. 8.00, 15.00 i 18.00, spowiadać będziemy rano od 7.30 i po południu od 17.00. Prosimy o zgłoszenie chorych, którzy pragną w domu przyjąć Komunię św. w I Piątek . Przyjdziemy do nich z sakramentami w godzinach rannych.

 

– a w sobotę najbliższą  – wspomnienie liturgiczne św. Jana Vianneya, kapłana. Ten  święty Proboszcz, zaniedbanej duchowo francuskiej Parafii został ogłoszony Patronem wszystkich Proboszczów katolickich Parafii.

– I Sobota miesiąca sierpnia – zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające NMP  na godz. 7.45, na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji : „o opiekę św. Jana Pawła II nad nami” i na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu i Różaniec. Zakończenie o godz. 9.30.

  1. Chcemy dziś serdecznie podziękować za finansową pomoc dla jednej z naszych rodzin, którą dotknęło nieszczęście pożaru mieszkania. Szczerą i hojną dłonią ofiarowaliście na ten cel ok 6800,- zł. Niech wam Bóg to wynagrodzi.
  2. Na wakacyjne dni polecamy do czytania prasę katolicką, którą można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

              Na koniec, nasze zmaganie o trzeźwość naszego narodu zawierzmy Jezusowi Miłosiernemu:  (Akt  Zawierzenia)

 

 

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl