18Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 6.08.2017 r.
18 Niedziela Zwykła

1. Miesiąc sierpień w naszym życiu narodowym i religijnym, jest bardzo bogaty w wielkie wydarzenia. W tych dniach z wielu miejsc naszej Ojczyzny zmierzają liczne pielgrzymki w stronę Jasnej Góry, przypada też wiele Świąt i rocznic historycznych. Dlatego też od wielu lat nasi Biskupi – Pasterze Kościoła, świadomi zagrożenia jakim dla wielu Polaków jest alkohol, wzywają nas do trzeźwości i dobrowolnej abstynencji. W swoim Apelu przypominają, że odpowiedzialność za trzeźwość i wolność narodu odpowiedzialne są : rodziny, Kościół oraz państwo i samorządy. 20 tysięcy godzin w roku reklam alkoholu w naszych mediach, robi swoje, robi wiele spustoszenia i zamętu w duszach zwłaszcza ludzi młodych, którzy przestają wierzyć szatańskiej sile niszczącej człowieka przez alkohol. Dlatego prośba o podejmowanie dobrowolnej abstynencji, dawanie dobrego przykładu i wprowadzanie nowej kultury w czasie różnych spotkań rodzinnych czy towarzyskich.
2. Aby być wolnym przy Chrystusie i Jego Matce – dziś z naszego Wzgórz Wawelskiego, wyrusza 37 Piesza Krakowska Pielgrzymka na Jasną Górę. O godz. 7.00 na Wawelu – Msza św. a po niej w zorganizowanych grupach, z modlitwą, śpiewem i radością idą na Jasną Górę nasi Rodacy i pielgrzymi z innych krajów do Matki Bożej. Zaniosą do Tronu Królowej Polski nasze sprawy, problemy i intencje. A my nie mogąc pielgrzymować fizycznie idźmy z nimi duchowo towarzysząc im modlitwą i duchowymi ofiarami.
3. W Liturgii w tym tygodniu:
– we wtorek – św. Dominika, kapłana,
– w środę – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy.
– w czwartek- Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
– w piątek – św. Klary, dziewicy,
4. Dziś na wszystkich Mszach św. gościmy OO. Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy głoszą kazania i udostępniają wam Kalendarze Misyjne. Ich nabycie jest wsparciem wielkiej działalności misyjnej, którą prowadzą Ojcowie Oblaci w wielu krajach świata. Bóg zapłać.
Ojcowie, po Mszy św. przed kościołem czekają.
Na zakończenie Mszy św. wraz z pielgrzymami Jasnogórskimi módlmy się do Matki Bożej w intencji rodzin cierpiących przez alkohol oraz o powołania do Zgromadzenia OO Oblatów: Pod Twoją obronę…..

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl