19Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie –  12.08.2018 r.

  • Niedziela Zwykła

 

 

 

 

        1.Wczoraj, po sześciu dniach, w upale i znoju, dotarła na Jasną Górę nasza – 38 Piesza Pielgrzymka Krakowska. Ufamy, że ten ich trud pielgrzymi i nasze duchowe pielgrzymowanie wraz z nimi przyniosą błogosławione owoce w wielu sercach.   

 A Maryja nasza Królowa z Jasnej Góry pomoże nam, jak czyniła to przez wiele wieków,  budować ład moralny i społeczny w naszej Ojczyźnie na fundamencie Ewangelii Chrystusowej.

3        Jutro –   w Kalwarii Zebrzydowskiej – Odpust : Święto  Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. Ten sierpniowy  odpust trwa w Kalwarii kilka dni. Program, jest wywieszony  w gablotach przykościelnych.

Jutro 13 dnia miesiąca to  nasza, wielka, parafialna modlitwa za Ojczyznę w setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Zapraszamy do modlitwy: jutro o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i po niej jedna cząstka Różańca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. To coś najlepszego, co możemy dać Ojczyźnie naszej!!

– we wtorek:  wspominamy w Liturgii Kościoła św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika  Niemieckiego  Obozu Zagłady w Oświęcimiu, Patrona  Służby Liturgicznej w naszej Archidiecezji,

  1. W środę – 15 sierpnia przypada jedno z najstarszych i największych Świąt Maryjnych w naszym Kościele – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – jest to  Święto obowiązujące w sumieniu wszystkich  katolików. Udział we  Mszy św. w tym dniu jest najlepszym sposobem okazania  wdzięczności  i miłości Matce Bożej.  Dlatego Msze św. będziemy odprawiać w takich godzinach jak w niedziele.  W czasie  każdej Mszy św. poświęcimy – jak nakazuje stary zwyczaj – przyniesione świeże kwiaty, zioła, zboża – jako symboliczny znak wdzięczności Bogu za tyle  Jego darów, którymi co dzień nas obdarza.

A wśród tych darów Boga jest Maryja Wniebowzięta, najpiękniejszy człowiek, najpiękniejszy owoc Bożego stworzenia, a Która, będąc w niebie  jest zawsze  naszą Matką.

          –  w piątek  –   Święto – św. Jacka kapłana, Patrona  naszej Archidiecezji  Krakowskiej.

  1. Studenci spoza Krakowa poszukują  mieszkań lub pokojów,  na nowy rok akademicki. Prosimy zgłaszać w Parafii   – jak w poprzednie lata – adresy mieszkań czy pokojów do wynajęcia. Skontaktujemy ich z wami.
  2. Na zakończenie powierzmy Matce Bożej tych wszystkich Polaków, którzy na wezwanie Episkopatu Polski podjęli się tego pięknego dzieła: „sto dni abstynencji dla Ojczyzny, w roku setjej rocznicy odzyskania  Niepodległości”: Pod Twoją obronę

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl