21Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.08.2018 r.

  • Niedziela Zwykła

 

 

1, Kończą się powoli wakacje. W dzisiejszą niedzielę w wielu Parafiach naszej Archidiecezji następują zmiany duszpasterzy. W naszej wspólnocie witamy serdecznie nowego Duszpasterza – Wikariusza, Ks. Marka  Pitalę, który przychodzi do nas z Parafii Miłosierdzia Bożego z  Mszany Dolnej, ma dopiero 4 lata kapłaństwa, to jest jego druga  Parafia, pochodzi z Myślenic.  Będzie Katechetą  młodzieży w 24 Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jana  Pawła II przy ul. Wilka-Wyrwińskiego 1. Witamy Księdza serdecznie  i życzymy w nowym miejscu pracy wiele zadowolenia  i duchowej satysfakcji z wypełnianego powołania kapłańskiego.

Witamy dziś, jak od wielu lat, przychodzącego na praktyki duszpasterskie, kleryka V roku formacji w  Krakowskim Seminarium Duchownym  Bartłomieja  MALKA, pochodzącego  z …………………………….. Będzie  z nami ok. miesiąca włączając się w codzienną pracę duszpasterską i katechetyczną w Parafii i szkole. Witamy go  i życzymy wiele radości, że Pan woła go do takiej właśnie pięknej  posługi Bogu i ludziom.  Szczęść Boże. 

  1. W tym tygodniu będziemy czcić w Liturgii:

Dzisiaj Najświętszą  Maryję Pannę  Częstochowską,

—  jutro: św. Monikę,

—  we wtorek : św. Augustyna, bpa i dr Kościoła,

—  w środę: wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela,

 

Najbliższa  sobota 1 września jest I Sobotą miesiąca czyli  dniem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi  wyrządzone przez ludzi Jej i Jej Synowi. Zapraszamy na nabożeństwo I Soboty Miesiąca: – o godz. 7,45  – 15-to minutowe  rozważanie, potem o 8.00 Msza św.  – „o opiekę JP II nad naszą Parafią” i po niej osobista adoracja i Różaniec. O 9.30 uroczyste błogosławieństwo Najświętszym  Sakramentem.

Także w sobotę 1 września będzie coroczna Pielgrzymka Służby Liturgicznej, Ruchu  ŚwiatłoŻycie i Domowego Kościoła do MB Kalwaryjskiej. Pilgrzymka jest dziękczynieniem Bogu za  łaski otrzymane od Niego w czasie mijających wakacji.

  1. Jak co roku przychodzą do nas studenci poszukujący mieszkań do wynajęcia na nowy rok akademicki. Kto ma pokój lub mieszkanie do wynajęcia  – prosimy  adres i kontakt zostawić w Parafii – skontaktujemy was z odpowiednimi studentami czy studentkami
  2. Już dziś informujemy, że Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego odprawimy – w poniedziałek 3 września: o ggodz. 8.00 – Msza św, dla wszystkich dzieci ze szkoły podstawowej nr 75, a o 9.00 – Msza św. dla młodzieży Gimnazjum i, Liceum Sportowego i LO nr. 24. Zapraszamy, będzie  okazja do spowiedzi, a resztę dzieci wyspowiadamy w I Piątek miesiąca 7 września.  Terminy podamy w niedzielę.
  3. Na zakończenie pomódlmy się do Matki Bożej za wszystkich naszych chorych Parafian: Pod Twoją obronę …..

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl