22 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 29.08.2021 r.

Z Kalendarza Liturgicznego:

 • Piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 1. Witamy dzisiaj w naszej parafii ks. Krzysztofa Sasułę, który będzie pełnił posługę wikarego i katechety. Życzymy mu wszelkich potrzebnych łask, wytrwałości i opieki Maryi na każdy dzień. Otoczmy go naszą modlitwą i życzliwością.
 2. W środę rozpoczynamy nowy rok szkolny. Wszystkich rodziców i uczniów zapraszamy w tym dniu na mszę świętą o godzinie 8.00. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej we wtorek od 17.00 do 18.30 oraz we środę od 7.30 do 8.30. Spowiadamy także każdego dnia 15 min. przed i podczas każdej mszy świętej. Skorzystajmy z tych możliwości i zadbajmy o to, by rozpocząć ten ważny czas z Bożym błogosławieństwem.
 3. Kancelaria parafialna w rozpoczynającym się roku szkolnym będzie otwarta popołudniu w środy i piątki od 16.30 do 17.30 oraz w poniedziałki i w soboty od 8.30 do 9.30.
 4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą. Od godz. 17.00 do 18.00 będzie wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będziemy w tym czasie modlić się za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz prosić o nowe, święte powołania. O 18.00 Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii.
 • W piątek zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź święta w tym dniu od 7.30 do 8.30 a po południu od 17.00 do 18.30. Msze święte odprawiamy o 8.00, 15.00 i 18.00.
 • W sobotę zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.
 1. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii po mszach świętych.
 2. W następną niedzielę tradycyjnie odbędzie się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd autokaru z przystanku przy ul. Brodowicza o godz. 6.45. Zapisy do czwartku w zakrystii po mszach świętych. Koszt 30 zł od osoby. Serdecznie zapraszamy.
 3. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
 • Annę Figiel
 • Bartosz Skórzewskiego
 • Barbarę Michalską
 • Mariannę Nielubowicz

Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszej modlitwie: Wieczne odpoczywanie…

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl