24 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 12.09.2021 r.

 

Z Kalendarza Liturgicznego:

 • Poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • Wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 • Środa – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej
 • Czwartek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
 • Sobota – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
 1. Dzisiaj po każdej mszy świętej nasz Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na pomoc Afgańczykom.
 2. Dzisiaj także będziemy przeżywać beatyfikację sług bożych Stefana kard. Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu za pośrednictwem telewizji o godz. 12.00.
 3. W związku z beatyfikacją sł. b. Stefana kard. Wyszyńskiego Gość Niedzielny wydał specjalny numer poświęcony jego osobie. Jest on do nabycia w zakrystii po mszy świętej.
 4. Wolontariuszy Caritas oraz wszystkich chętnych do włączenia się w to dzieło na spotkanie, które odbędzie się we wtorek o 16.30 w sali widowiskowej.
 5. Wszystkich ministrantów, oraz tych, którzy chcą dołączyć do ich grona zapraszamy na spotkanie we czwartek o godzinie 16:30 do salki przy kościele.
 6. Pierwsze organizacyjne spotkanie scholi po wakacji w następną niedzielę po mszy świętej o godzinie 11.00 serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi oraz wszystkich, tych którzy pragną dołączyć do grupy animującej śpiew w naszej parafii.
 7. Przypominamy, że kancelaria parafialna w tym roku szkolnym będzie otwarta popołudniu w poniedziałki i środy od 16.30 do 17.30 oraz w piątki i soboty od 8.30 do 9.30.

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl