24 niedziela zwykła

1.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • Dzisiaj obchodzony jest, Dzień Środków Społecznego Przekazu. Również dzisiaj rozpoczyna się ogłoszony przez Episkopat Polski Tydzień Wychowania. 
  • Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, doroczne uroczystości odpustowe w  Mogile ku czci  Podwyższenia Krzyża Świętego będą trwały od 14-21.09.2020r. Głównej sumie odpustowej w niedzielę 20. września będzie przewodniczył J.E. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz
  • W piątek,  obchodzimy święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i patrona młodzieży.

2.  W najbliższy czwartek na godzinę 16.00 na spotkanie organizacyjne do salki parafialnej, zapraszamy  ministrantów i  lektorów. Osoby  które chcą służyć przy ołtarzu prosimy o zapisy  w zakrystii lub kancelarii.  Dzieci które śpiewają  lub chcą dołaczyć do scholki parafialnej,  wraz z rodzicami zapraszamy również we czwartek na godz. 16.30.

3. Instytut św. Jadwigi Królowej zaprasza na obchody 71. rocznicy męczeńskiej śmierci     ks. Władysław Gurgacza kapelana Polskiej Armii Niepodległościowej, które odbędą się 21. września. Rozpoczęcie uroczystą Mszą Św. o godz. 11.00

4. Zapraszamy dzieci do 3 roku życia do klubu malucha, który mieści się  w młodzieżoym domu kultury przy ul. Grunwaldzkiej 5. Zajęcia są prowadzone od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.30 szczegóły można przeczytać w gablotce.

5.  W przyszłą niedzielę  naszej parafii  na Mszach Św. o godzinie 13.00 i 14.00 będziemy przeżywać uroczystość Pierszej Komunii Świętej  ze względów sanitarnych, bardzo prosimy aby na te Msze Św. Przyszły tylko osoby związane z tą uroczystością.

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl