24Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 17.09.2017 r.
24 Niedziela Zwykła

1. Dziś, najpierw my – wasi duszpasterze, chcemy powiedzieć wszystkim, że jesteśmy otwarci i gotowi pomagać tym, dzieciom, młodzieży i dorosłym którzy zechcą włączyć się w jakiekolwiek grupy duszpasterskie i wspólnoty działające już przy Parafii:
– schola dzieci ma spotkania we wtorki o godz. 17.00 w salce przy kościele – zapraszamy nowe kandydatki, które chcą swym śpiewem chwalić Boga i upiększać Liturgię,
– Na spotkanie z kandydatami na ministrantów zapraszamy we wtorek na godz. 16.30 – zapraszamy chłopców z klas od III – VI,
– Ministranci mają zbiórki – we wtorki o godz. 17.00, a lektorzy – w poniedziałki po Mszy św. wieczornej,
– Kandydaci do bierzmowania (z klasy VII SP oraz II, i III gimnazjum) zapisują się w zakrystii lub w kancelarii, a Msza św. wspólna na rozpoczęcie przygotowania będzie 28 września ( w czwartek) o godz. 19.00. Na tym spotkaniu trzeba koniecznie być, by wybrać odpowiednią dla siebie grupę.
– Mamy też propozycję dla dorosłych: przy naszej dużej działalności charytatywnej, każdy może trochę czasu poświęcić na pomoc chorym, niepełnosprawnym czy głodnym, włączając się np. w zespół Caritas,( najbliższe spotkanie tej grupy będzie we czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkania odbywają się w Sali Klubu Seniora), czy też włączając się (choćby na godzinę!) w pomoc w kuchni czy w zanoszeniu obiadów do domów chorych , starszym z naszej kuchni. Kontaktujcie w tych sprawach z S. Aleną lub S. Martyną.
– organizujemy i zapraszamy młode małżeństwa, pragnące we wspólnocie z innymi pogłębiać swe życie duchowe. Porozmawiajcie ze sobą i przy okazji zgłoście się u Księży. Jest w Parafii dużo młodych małżeństw – to może być wasza droga do pięknego życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy.
2. kontynuujemy też – dwa razy w miesiącu – w drugi i czwarty wtorek miesiąca – spotkania Kręgu Biblijnego, dla tych, którzy chcą bliżej poznać i głębiej rozumieć Pismo św. Pierwsze spotkanie będzie 26 września we wtorek o godz. 18.45 w sali Klubu Seniora. Każdy z dorosłych może przyjść na takie spotkanie, miejsca jest dużo, a tematy interesujące. Tam można się nauczyć modlić Słowami Pisma św.
3. Tydzień, w który wchodzimy jest Tygodniem Modlitw o Wychowanie Polskich Dzieci i Młodzieży w duchu chrześcijańskim. W swoim Liście pasterskim biskupi zachęcają nas, „abyśmy od Maryi uczyli się pięknego życia i miłosierdzia” i przypominają te mądre słowa Kard. Wyszyńskiego: „Znalazłem dłonie, w których mogę ubezpieczyć Kościół w Polsce’ Wszystko postawiłem na Maryję”. W tym duchu wychowujmy młode pokolenie Polaków.
4. Dziś też dziękujemy Ks. Piotrowi Przybyszowi, za kilkuletnią pracę i posługę duszpasterską w naszej Parafii. Ks. Piotr jest kapłanem diecezji łódzkiej, w której nowym arcybiskupem został mianowany nasz Biskup Krakowski Ks. Bp. Grzegorz Ryś. Ks. Piotr skończy na Uniwersytecie św. Jana Pawła II w Krakowie studia na Wydziale Muzyki kościelnej i teraz przygotowuje doktorat i pracuje przy Katedrze w Łodzi. Dziękujemy mu z a piękne świadectwo życia kapłańskiego i za gorliwą pracę i pobyt w naszej Parafii. Życzymy serdecznie wielkiej opieki Bożej i duchowych sukcesów.
5. Na zakończenie , polećmy opiece naszej Matce rzesze polskiej młodzieży i dzieci – ich wychowanie: Pod Twoją obronę ………….

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl