24Ndzzw

Ogłoszenia  duszpasterskie – 16.09.2018 r.

24 Niedziela Zwykła

 

  1. Łączymy się dzisiaj duchowo z Pielgrzymką Rodzin Archidiecezji Krakowskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Rodziny kierujące się wiarą i miłością do Matki Bożej, pojechały tam aby z Maryją i innymi  rodzinami podzielić się swoim zaufaniem do Matki Boga, od  Której tak wiele , codziennie otrzymują pomocy i wsparcia. To piękne, duchowe przeżycie religijne, umacniające ojców, matki i dzieci. Oni wiedzą, że tak właśnie buduje się szczęśliwą rodzinę. Dziś wspomóżmy ich swoimi modlitwami.

 

  1. Dziś, kolejny raz, my – wasi duszpasterze, wyrażamy naszą  otwartość i gotowość  pomocy  tym, dzieciom, młodzieży i dorosłym którzy zechcą włączyć się w jakiekolwiek grupy duszpasterskie i wspólnoty działające już przy Parafii:

– zapraszamy dzieci do scholi dzieci, które mają próby i spotkania – w czwartki: grupa starsza  o godz. 16.30 i grupa młodsza o godz. 17.00 w czwartek – w Sali widowiskowej – zapraszamy nowe kandydatki, które chcą swym śpiewem chwalić Boga i upiększać Liturgię,

– Czekamy i zapraszamy chłopców od klasy IV, którzy chcieliby  być kandydatami  na ministrantów i służyć  Panu Bogu i Parafii przy ołtarzu. Zapisy u Ks. Marka i Ks. Krzysztofa.

–  Ministranci mają zbiórki – w środy  o godz. 17.00, a lektorzy, także w  środę  –  po Mszy św. wieczornej,

– Kandydaci do bierzmowania (z klasy VII i VIII SP oraz Klasy III gimnazjum) zapisują się w zakrystii lub w kancelarii, a Msza św. wspólna na rozpoczęcie przygotowania będzie 27 września ( w czwartek) o godz. 19.00. Na tym spotkaniu trzeba koniecznie być, by wybrać odpowiednią dla siebie grupę.

– Mamy też propozycję dla dorosłych:  przy naszej  dużej działalności charytatywnej, każdy może trochę czasu poświęcić na pomoc chorym, niepełnosprawnym czy głodnym, włączając się np. w zespół Caritas,( najbliższe spotkanie tej grupy będzie w czwartek 20 września po Mszy św. wieczornej. Spotkania odbywają się w Sali Klubu Seniora),  czy też  włączając się (choćby na godzinę!)  w pomoc w kuchni czy w  zanoszeniu obiadów do domów chorych , starszym   z naszej kuchni. Kontaktujcie w tych sprawach  z S. Aleną lub S. Domityllą.

– organizujemy  i zapraszamy młode małżeństwa, pragnące  we wspólnocie z innymi  pogłębiać swe życie duchowe. Porozmawiajcie ze sobą i przy okazji zgłoście się u Księży.  Jest w Parafii coraz więcej młodych małżeństw – to może być wasza droga do pięknego życia w małżeństwie i rodzinie, a także pomoc w dobrym wychowaniu dzieci.  Zapraszamy.

  1. kontynuujemy   też spotkania  Kręgu Biblijnego –  dwa razy w miesiącu – w drugi i czwarty wtorek miesiąca – na  spotkania  zapraszamy tych, którzy chcą bliżej poznać i głębiej rozumieć  Pismo św. Pierwsze spotkanie będzie 25 września we wtorek  o godz. 18.45  w sali Klubu Seniora. Każdy z dorosłych może przyjść na takie spotkanie, miejsca jest dużo, a tematy interesujące. Tam można się nauczyć modlić Słowami Pisma św.
  2. Tydzień, w który wchodzimy jest Tygodniem  Modlitw o  Wychowanie Polskich Dzieci i Młodzieży w duchu chrześcijańskim. Ta modlitwa i to zadanie wpisuje się jeszcze mocniej w setną rocznicę odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Ludzie  mądrzy i dobrze wychowani , tylko tacy mogą zadbać i walczyć o prawdziwą niepodległość.

5.W piątek 21 września  Ojcowie Cystersi z Mogiły zapraszają choprych, niepełnosprawnych i staruszków na pielgrzymkę do  Sanktuarium Krzyża  Świętego.  O godz. 11.00 Droga Krzyżowa, o godz. 11.30 Msza św. i agapa u Cystersów. Zapraszamy

6.W następną niedzielę  o godz. 19.00 – spotkanie Ks. Katechety  z Rodzicami dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św.

  1. Na zakończenie , polećmy opiece naszej Matce rzesze polskiej młodzieży i dzieci – ich wychowanie: Pod Twoją obronę ………….    

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl