26Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 1.10.2017 r.
26 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać następujących świętych:
– dziś wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i dr K-K-ła
– w poniedziałek: św. Aniołów Stróżów,
– w środę: św.Franciszka z Asyżu,
– w czwartek: św. S. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
– w piątek: wspomnienie św. Brunona, kapłana,
– w sobotę: Matki Bożej Różańcowej. W tym miejscu pragniemy was wszystkich zachęcić do pięknej inicjatywy oddolnej, którą popiera Episkopat Polski. Posłuchajcie Komunikatu na ten temat …………………(przeczytać!)
W naszym kościele będzie taki porządek tej wielkiej modlitwy:
– godz. 11.00 – Msza św. i po niej adoracja Najświętszego Sakramentu
– od godz. 14.00 – w łączności z całą rozmodloną Polską – będziemy odmawiać Różaniec, w intencjach takich samych jak ludzie zgromadzeni wokół granic Polski. Zapraszamy i zachęcamy do tej wielkiej mobilizacji duchowej i modlitewnej naszego Kościoła!
2. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca – dzień wielkiej modlitwy za kapłanów i o powołania do kapłaństwa i zakonów. Zapraszamy na Godzinę Świętą o 17.00 i na Mszę św. „za kapłanów pracujących w naszej Parafii” zamówionej – jak co miesiąc – przez naszą Rodzinę Różańcową,
3. Najbliższy piątek to I Piątek miesiąca – Msze św. ku czci NSPJ będą o 8.00, 15.00, 17.00 – dla dzieci i o 18.00. Spowiedź – rano od 7.30 i po południu od 16.30, chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w piątek i w sobotę w godz. rannych,
4. Sobota jest także I Sobotą miesiąca – nabożeństwo 15 -to minutowe o 7.45, potem Msza św. w intencji: „o opiekę św. JP II nad naszą Parafią” i do 9.30 adoracja i Różaniec.
5. W niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik – „ miesiąc Różańca św.” , w którym codziennie nabożeństwami różańcowymi o godz. 17.30, będziemy okazywać swoją Miłość i przywiązanie do Matki Bożej! Oraz wypraszać Jej opiekę nad nami , naszymi rodzinami i Ojczyzną naszą.
Pierwsze nabożeństwo różańcowe w niedzielę o godz. 17.30.
6. Przekazujemy serdeczne podziękowanie z Hospicjum dla dzieci, które tak hojnie obdarowaliście w ostatnią niedzielę, składając swe ofiary do puszek. Złożyliście dokładnie 9460,91 zł. Bóg zapłać.
7. Przypominamy, że dziś po Mszach św. można swoim imieniem i nazwiskiem , peselem i podpisem wpisanym na listę, potwierdzić swoją katolicką postawę, że jestem za życiem i mówię „Stop aborcji”. Takie świadectwo może nam przynieść wiele Bożego błogosławieństwa!

Na zakończenie – prośmy Matkę Bożą o to, aby wszyscy Polacy szanowali ludzkie życie od poczęcia, aż do naturalnej śmierci: Pod Twoją obronę ……..

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl