26Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie –  30.09.2018 r.

 

26 Niedziela Zwykła

 

 

  1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać  następujących świętych:

          – w poniedz.   Wspomn. św. Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i dr K-ła

          – we wtorek: wspomnienie św. Aniołów Stróżów,

          – w  czwartek: św. Franciszka z Asyżu,

             – w piątek: św. S. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, Apostołki Miłosierdzia,

  1. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca – dzień wielkiej modlitwy za kapłanów i o powołania do kapłaństwa i zakonów. Zapraszamy na Godzinę  Świętą o 17.00 i na Mszę  św.  „za kapłanów pracujących w naszej Parafii” intencja zamówiona – jak co miesiąc – przez naszą Rodzinę Różańcową,

 

  1. Najbliższy piątek to I Piątek miesiąca – Msze św. ku czci NSPJ będą o 8.00, 15.00, 17.00 – dla dzieci i o 18.00. Spowiedź – rano od 7.30 i po południu od 16.30, chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w piątek i w sobotę w godz. rannych. W tym dniu będzie okazja uczcić przez ucałowanie relikwii świętej Faustyny.  
  1. Sobota jest także I Sobotą  miesiąca – nabożeństwo 15 -to minutowe o 7.45, potem Msza św. w intencji: „o opiekę  św. JP II nad naszą Parafią” i do 9.30 adoracja i Różaniec i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.  
  2. Jutro   rozpoczyna się miesiąc październik – „ miesiąc Różańca  św.” , w którym codziennie  nabożeństwami różańcowymi o godz. 17.30, będziemy okazywać swoją Miłość i przywiązanie  do  Matki Bożej! Zwłaszcza w tym miesiącu miejcie Różaniec  przy sobie, miejcie go w samochodzie, by  choć dziesiątkę odmówić z dziećmi, które odwozicie do szkoły czy przedszkola, miejcie  Różaniec w kieszeni, bo można go bez zwracania uwagi odmawiać. Nie można być  głuchym na tyle próśb samej Matki Bożej, która nam tę  modlitwę przyniosła i prosi o jej odmawianie. Wszyzcy potrzebujemy opieki  Naszej Matki, potrzebują jej nasze rodziny i Ojczyzna nasza.   

Pierwsze nabożeństwo różańcowe w poniedziałek  o godz. 17.30.

  1. Podobnie jak w poprzednie lata, uczniowie mogą korzystać z bezpłatnej pomocy w nauce, również i w tym roku. Pomoc może być udzielana z: j. angielskiego francuskiego, matematyki i fizyki. Chętni niech zgłaszają się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach św.  Informacje są wywieszone w gablotach przykościelnych. Przy okazji dziękujemy serdecznie nauczycielom, którzy podejmują się takiej pięknej pracy, ze względu na  Królestwo Boże. Bóg zapłać!

Na zakończenie – prośmy Matkę Bożą, by wszystkim uczniom Chrystusa i Jej dzieciom  pomogła pokochać modlitwę, która jest niezbędnym i koniecznym środkiem do zbawienia: Pod Twoją obronę ……..

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl