27Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 8.10.2017 r.
27 Niedziela zwykła

1. Dziś obchodzimy kolejny Dzień Papieski, wspominając to historyczne wydarzenie, wybór na Stolicę Piotrową naszego Rodaka Jana Pawła II. Najpiękniejszym pomnikiem stawianym Polskiemu Papieżowi jest Fundacja Trzeciego Tysiąclecia, która poprzez ofiary wiernych pomaga zdolnej młodzieży z uboższych rodzin kształcić się i rozwijać swoje talenty, by nimi służyć Kościołowi i Ojczyźnie. Dziś przed kościołem po Mszach św. młodzież kwestuje na ten cel. Bóg zapłać za wsparcie tej pięknej inicjatywy.
2. Po wczorajszej wielkiej modlitwie wierzących Polaków – „Różaniec do granic” – gdy zobaczyliśmy potęgę wiary i modlitwy, podniesieni na duchu i wdzięczni, że Bóg obdarował na swiarą, podejmujemy w dalszym ciągu tę ulubioną modlitwę Matki Najświętszej. Zapraszamy codziennie, na nabożeństwo różańcowe – odprawiane w kościele o godz. 17.30.
3. Studenci rozpoczęli w tym tygodniu nowy rok akademicki, mamy propozycję spotkań na poziomie akademickim w gronie młodzieży studiującej. Wiemy, że wielu studentów mieszkających na terenie naszej Parafii w czasie studiów, w swoich Parafiach należy do różnych grup oazowych, lektorów czy innych. Rozwijając i pogłębiając swą wiedzę doskonalcie także swego ducha – możecie to uczynić w gronie ludzi wierzących i myślących – jak wy, pod kierunkiem Księdza.
Zapraszamy chętnych, na pierwsze spotkanie w najbliższą środę na godz. 20.00. O tej godzinie będzie w kościele Msza św. „ o błogosławieństwo w nowym roku”, a po niej spotkanie w salce przy kościele.
4. W tym tygodniu przypada też Święto naszych Nauczycieli , Wychowawców i Katechetów. Chcemy dla nich wyprosić Boże błogosławieństwo i Bożą pomoc – dlatego, jak w poprzednie lata, zapraszamy serdecznie na wspólną Mszę św. w naszym kościele – w najbliższy czwartek o godz. 18.00, a po niej na przyjacielskie spotkanie przy stole w naszej Sali widowiskowej. Zapraszamy nie tylko nauczycieli z naszych szkół i przedszkoli, ale także naszych uczących w innych szkołach
5. Zbliża się czas, by pomyśleć i przesłać w stronę nieba modlitwy za swych zmarłych i także za tych zapomnianych! Chcemy, jak co roku, włączyć w te modlitwy całą Parafię. Przez cały listopad, codziennie, będziemy odprawiać mszę św. gregoriańską, za tych zmarłych, których imiona podacie, także będą „wypominki” roczne czy jednorazowe oraz Msza św. w Dzień Zaduszny 2 listopada o godz. 18.00.
Już od jutra przyjmujemy na „wypominki” w kancelarii lub zakrystii.
6. Również w tym roku zespół nauczyciele udzielać będzie pomocy w nauce dzieciom i młodzieży z takich przedmiotów jak: j. polski ,
j. angielski. niemiecki, j. francuski, łacina, matematyka, fizyka i chemia. Zapisać się trzeba w kancelarii lub w zakrystii.

7 . Na koniec Królowej Różańca św. polećmy w modlitwie nasze dzieci, młodzież , studentów i nauczycieli: Pod Twoją obronę ……….

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl