27Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie  – 6.10.2019 r.

  • Niedziela zwykła
  1. Dziś dziękujemy tym, którzy znaleźli czas dla swej duszy i uczestniczyli w  Misjach. Niech  zapisane w tych dniach  Boże  Słowa przynoszą błogosławione owoce.
  2. Matka  nasza Maryja prosi nas, swoje dzieci: „Odmawiajcie Różaniec”. Ilu z nas  słyszy ten  Głos? Każda modlitwa musi kosztować, musi być połączona  z jakimś wysiłkiem, żeby przyniosła błogosławione owoce w naszym życiu. To jest wysiłek, żeby przyjść na Różaniec do kościoła, by w domu razem z dziećmi klęknąć do Różańca, by w czasie jazdy samochodem odmówić Różaniec – by to robić, trzeba przede wszystkim wierzyć w siłę modlitwy i pamiętać zawsze, że to rozmowa z samym Bogiem. Żeby się modlić potrzebna nam jest koniecznie  wiara, która przez modlitwę się wzmacnia!

Zapraszamy codziennie, na nabożeństwo różańcowe – odprawiane w kościele o godz. 17.30.

  1. Studenci już tydzień temu rozpoczęli nowy rok akademicki, mamy propozycję spotkań na poziomie akademickim w gronie młodzieży studiującej.  Wiemy, że wielu studentów mieszkających na terenie naszej Parafii w czasie studiów, w swoich Parafiach należy do różnych grup oazowych, lektorów czy innych.  Rozwijając i pogłębiając swą wiedzę doskonalcie także swego ducha – możecie to uczynić  w gronie ludzi wierzących i myślących – jak wy, pod kierunkiem Księdza.

Zapraszamy studentów  na pierwsze spotkanie w najbliższą środę  na godz. 20.00. O tej godzinie będzie w kościele Msza św. „ o błogosławieństwo w nauce i w życiu w nowym roku”, a po niej spotkanie w salce przy kościele z  Księżmi: Ks. Pawłem i Ks. Krzysztofem.

  1. 14 października to Święto  naszych Nauczycieli , Wychowawców, Profesorów i Katechetów. Chcemy dla nich wyprosić Boże błogosławieństwo i Bożą pomoc – dlatego, jak w poprzednie lata, zapraszamy serdecznie  na świętowanie – we wtorek 15-go na  wspólną  Mszę św. w naszym kościele –  o godz. 18.00, a po niej na przyjacielskie spotkanie przy stole w naszej Sali widowiskowej. Zapraszamy nie tylko nauczycieli z naszych szkół i przedszkoli, ale także naszych Parafian uczących w innych szkołach .
  2. Zbliża się listopad,  czas, by pomyśleć, przywołać na pamięć i przesłać naszym zmarłym, to czego oni najbardziej potrzebują – naszą modlitwę. Już od jutra przyjmujemy na wypominki– roczne lub jednorazowe,  na Mszę  św. gregoriańską odprawianą codziennie przez cały miesiąc listopad o godz. 7.00. Można też wesprzeć dusze w czyścu cierpiące, włączając ich imiona do Mszy św. o godz. 18.00 w  Dzień Zaduszny – 2 listopada. Dajemy wam tyle możliwości modlitwy, aby pamiętać, że dusze, którym pomożemy znaleźć się w niebie – modlą się o nasze zbawienie!
  3. W przyszłą niedzielę 19 Dzień Papieski. A co to oznacza? – jest to najpiękniejszy pomnik, który w tym dniu budujemy Ojcu św. JP II, przez materialną pomoc najzdolniejszej młodzieży z biedniejszych rodzin zdobyć wykształcenie, a potem budować Królestwo Jezusa na tej ziemi. Młodzi sami będą przed kościołem wam dziękować za pomoc i zapewniać o modlitwie.  Bóg zapłać za wasze ofiary na ten piękny cel.
  4. Zapraszamy dziś po Mszy św. wieczornej na comiesięczne spotkanie  Rodziny Różańcowej.                                       ADORACJA…..

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl