28 niedziela zwykła

 

Z kalendarza liturgicznego:

  • wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • czwartek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • piątek – św. Jadwigi Śląskiej
  • sobota – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

1. Miesiąc październik, to czas, w którym w sposób szczególny czcimy Matkę Przenajświętszą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie na godzinę 17.30. Jeśli ktoś nie ma możliwości uczestnictwa w nabożeństwie, zachęcamy do osobistej modlitwy i rozważania przynajmniej jednej tajemnicy różańca każdego dnia.

2. Ze względu na zalecenia związane z sytuacją epidemiologiczną rozpoczęcie spotkań Kręgu Biblijnego zostaje przesunięte w czasie.

3. Przeżywamy dzisiaj niedziele papieską. Z tej racji po każdej Mszy św. młodzież kwestuje na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 

4. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji za wszystkich nauczycieli i  wychowawców będziemy się modlić w tym dniu podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00

5. w dniu 22 października br. Trybunał Konstytucyjne zbada czy jest zgodne z Konstytucją RP zabijanie nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność. W związku z tym każdego dnia podczas nabożeństw różańcowych będziemy modlić się o światło Ducha Świętego dla podejmujących decyzję. W tyle kościoła są do zabrania: świadectwa rodzin wychowujących dzieci z chorobami rozwojowymi i zespołami genetycznymi oraz nowenna życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

6. Wypominki za zmarłych przyjmowane są w kancelarii i w zakrystii po każdej Mszy świętej. 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy zmarłych:

  • dr Kazimierza Patyka
  • Mirosławę Jarocińska-Kusińską

Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu w naszej modlitwie

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl