29 niedziela zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

 • wtorek (20.10.) – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera
 • czwartek (22.10.) – wspomnienie św. Jana Pawła II

Ogłoszenia:

 1. Miesiąc październik, to czas, w którym w sposób szczególny czcimy Matkę Przenajświętszą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie na godzinę 1730. Jeśli ktoś nie ma możliwości uczestnictwa w nabożeństwie, zachęcamy do osobistej modlitwy i rozważania przynajmniej jednej tajemnicy różańca każdego dnia.
 2. W dniu 22 października br. Trybunał Konstytucyjne zbada czy jest zgodne z Konstytucją RP zabijanie nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność. W związku z tym każdego dnia podczas nabożeństw różańcowych będziemy modlić się o światło Ducha Świętego dla podejmujących decyzję.
 3. Nasza świątynia liczy 550 m2, co według obecnych wytycznych związanych z sytuacją epidemiologiczną – jedna osoba na 7m2 – pozwala nam na zgromadzenie podczas Eucharystii 78 os.
 4. Zgodnie z dekretem naszego księdza arcybiskupa, jeśli ktokolwiek czuje się zagrożony w obecnych wytycznych obowiązujących w czerwonej strefie, może się dyspenzować od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej, aż do zmiany sytuacji.
 5. Próba przed bierzmowaniem, która była przewidziana na poniedziałek po mszy świętej wieczornej, zostaje odwołana. Bierzmowanie w naszej Parafii odbędzie nie w najbliższą sobotę o 11.00
 6. Jednym ze znaków naszej pamięci o zmarłych są listopadowe modlitwy, do których włączamy całą wspólnotę parafialną. Wspominamy w modlitwie i mamy głęboko zapisane imiona naszych zmarłych, którym tyle w życiu zawdzięczamy. Tylko my, żyjący jeszcze na ziemi możemy im pomóc. Kościół przez wieki proponuje różne formy pomocy:
 • można podać imiona zmarłych na tzw. WYPOMINKI – można dać na cały rok, wtedy modlimy się w każdą niedzielę roku,
 • można też podać na WYPOMINKI JEDNORAZOWE, – te imiona przedstawiamy Bogu w Różańcu w – w każdą niedzielę listopada,
 • można włączyć swych zmarłych do Mszy św. koncelebrowanej przez wszystkich kapłanów 2. listopada czyli w Dzień Zaduszny o godz. 1800,
 • ale także można imiona swych zmarłych podać na 30 Mszy św. tzw. Gregoriańskich, które odprawiać będziemy przez cały listopad o godz. 700 rano. Na pewno do tej Mszy świętej trzeba podać imiona zmarłych w minionym roku.
 1. Od wielu lat Siostry Elżbietanki pracują w Ziemi Świętej. Jedną z dziedzin ich działalności jest prowadzenie sierocińców dla dzieci – na Górze Oliwnej i w Betlejem. Obecnie w Betlejem sytuacja jest dramatyczna. Od kilu miesięcy mieszkańcy pozostają w zamknięciu, bez możliwości przejazdu do pracy do Jerozolimy. Ruch turystyczny zamarł, a dla zdecydowanej większości mieszkańców Betlejem „obsługa” turystów stanowiła źródło utrzymania. Jak opowiada s. Szczepana, dyrektor Domu Pokoju w Betlejem, jak dotychczas mieszkańcy przychodzili prosić o odzież, środki czystości, to obecnie przychodzą prosić o chleb. Chcąc zaradzić tej biedzie Siostry zabierają różańce od wytwórców i wysyłają do parafii w Polsce. Koszt różańca to 1,5 dolara, czyli ok 6 zł. Pieniądze te bezpośrednio trafią do mieszkańców Betlejem. Jeśli Ktoś zechce ofiarować większą kwotę, środki te przekazane będą na rzecz prowadzenia Domu Pokoju w Betlejem. Różance będą do nabycia w przyszłą niedzielę.
 2. W środę o 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Radia Maryja, TV Trwam i wszystkich podejmowanych dzieł. 
 3. [Powstańmy] W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy zmarłego:
 • Mieczysława Korzeniowskiego

Dobry Jezu, a nasz Panie….

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl