2Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 19.01.2020 r.

  • Niedziela Zwykła.

 

  1. Przeżywamy obecnie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – trwa on od 18 stycznia do 25 stycznia.  Termin ten został zaproponowany w 1908 r.  przez pioniera ruchu ekumenicznego, Paula Wartsona z USA, aby obejmował czas między dniem wspominającym św. Piotra, a dniem upamiętniającym nawrócenie  św. Pawła. Te dni powinny być wypełnione  ufną modlitwą do Boga, wszystkich chrześcijan ale też innych  religii  i wyznań. Towarzyszy nam modlitwa Chrystusa z Wieczernika: „Ojcze, spraw, aby byli jedno”. Dzisiaj i każdego dnia, w naszym kościele, będziemy podejmować tę ekumeniczną modlitwę, odprawiając Msze św.  w intencji jedności chrześcijan.

W  gablotach przykościelnych są wywieszone terminy nabożeństw ekumenicznych w różnych kościołach chrześcijańskich naszego  Miasta.

  1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy świętych:

                        – we wtorek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę,

                        – w piątek  –  św. Franciszka Salezego, biskupa i dr Kościoła,

                        – w sobotę  — Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,  

            3 . W tym tygodniu kończymy  wizytę duszpasterską czyli kolędę. Księża  odwiedzą jeszcze rodziny mieszkające przy ul. Otwinowskiego, Cieplińskiego, Orląt Lwowskich, Dukatów. Kąt, Norwida, Rakowicką, Rusałek, Domki, Idzikowskiego, Na  Wiankach, Skorupki, Jaworskiego, Łukasiewicza Bandurskiego i  Chrobrego.

            Zdarza się, że w czasie planowej wizyty, z jakichś przyczyn niezawinionych, a to jest możliwe przy obecnej zmianie oblicza Parafii, że jakiś dom czy mieszkanie pominięto, lub nie zawiadomiono, bardzo prosimy o wyrozumiałość. Można to naprawić:  dzwoniąc lub zgłaszając  pod koniec tego tygodnia taką sytuację i uzgodnić termin kolędy z Księdzem  w innym dniu przyszłego tygodnia.  

 Szczególnie prosimy o to, nowych Parafian,  nowe rodziny tu zamieszkałe. To ważne, by poprosić Boga o błogosławieństwo na Nowy Rok, ale też i z tego względu, byśmy wam mogli wystawić jakieś, potrzebne wam,  dokumenty kościelne, czy zaświadczenia do bierzmowania, chrztu czy ślubu, nawet pozwolenie na katolicki pogrzeb poza  Parafią. Jeśli was nie ma zapisanych, jako katolików – tu  w Parafii –  to takiego  zaświadczenia  nie można wystawić.  Kolęda to jest okazja aby się pomodlić wspólnie w waszym domu, otrzymać błogosławieństwo, ale i takie zewnętrzne sprawy uporządkować.  Trzeba też pamiętać, że  Parafianinem się jest przez rzeczywisty  fakt zamieszkania na terenie Parafii  a nie przez fakt zameldowania  tutaj.

  1. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę trwających od  adwentu nabożeństw w intencji Ojczyzny i Kościoła w naszej Ojczyźnie. Te nabożeństwa ( na  prośbę naszych Pasterzy) odprawiamy codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.  Program nabożeństwa jest taki sam: wystawienie  Najświętszego Sakramentu w monstrancji, 15 minutowa cicha adoracja, jedna Dziesiątka Różańca, fragment litanii do św. Jana  Pawła II i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. To nabożeństwo trwa ok. 30 min.

To jest Krucjata Modlitewna, na pewno dla tych, którzy kochają swój Kościół i swoją Ojczyznę!

 

                                   Akt Zawierzenia  Miłosierdziu Bożemu ……

                                  

 

 

 

 

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl