2NiedzWPostu

Ogłoszenia duszpasterskie – 25.02.2018 r.
II Niedziela Wielkiego Postu

1. Niedziela II Wielkiego Postu to niedziela Przemienienia Pańskiego na górze Tabor.
Stąd pytanie: czy w moim domu, w moim sercu nastąpiły już jakieś duchowe przemiany – ku lepszemu? Czy usiłujesz naprawić niepokojące sytuacje pojawiające się między wami w rodzinie?
Nie wystarczy patrzeć na Jezusa przemieniającego się. On zrobił to dla nas, abyśmy w życiu duchowym nie stali w miejscu, ale wciąż walcząc ze złem stawali się przejrzyści i „ czyści jak śnieg”.
2. Zapraszamy dziś na godz. 17.00 na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.
3. . Dziś dzień łączności, modlitwy i pomocy materialnej misjonarzom polskim pracującym w różnych zakątkach świata. Oni wiedzą najlepiej, komu i w jaki sposób pomóc. Wasze ofiary – jako jałmużnę postną – prześlemy tam, gdzie nasi bracia i siostry potrzebują najbardziej pomocy. Bóg zapłać!
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
– w I Czwartek na godz. 17.00 zapraszamy do modlitwy o nowe, liczne powołania kapłańskie i zakonne – z naszej Parafii – i za kapłanów. Wiemy, że wypraszając u Boga powołania do kapłaństwa, dbamy o Jezusowy Kościół, by trwał i przetrwał aż do końca świata. Do tego konieczni są kapłani.
– w I Piątek zwłaszcza w Wielkim Poście wpatrujemy się w Krzyż Jezusa i w Jego przebite włócznią Serce, i widzimy ohydę grzechu i niewdzięczność ludzką za tyle miłości, którą okazuje nam Bóg. Msze św. w I Piątek będą o : 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00, po każdej odprawimy Drogę Krzyżową. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 16.30. Chorym zaniesiemy Komunię św. w godz. rannych w piątek i w sobotę.
– I Sobota – to dzień wynagrodzenia zniewag i niewdzięczności wyrządzonej Matce Bożej naszym zachowaniem i grzechami. O godz. 7,45 – 15 minutowe rozważanie tajemnic życia Maryi, o 8.00 Msza św. o opiekę św. Jana Pawła II nad naszą Parafią i po niej adoracja i Różaniec wynagradzający. O godz. 9.30 uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
5. Wyrażamy serdeczne podziękowanie i uznanie za liczny udzieł w pierwszej Nowennie w intencji Ojczyzny z racji setnej rocznicy odzyskania niepodległości – w ostatni piątek o godz. 15.00. Bóg zapłać za to świadectwo pobożności i patriotyzmu. Następne Nowenny będą w 13-tym dniu każdego miesiąca (do listopada) o godz. 18.00.
6. Przekazujemy też serdeczne podziękowanie , wraz z modlitwą od rodziców i małej Weroniki, dla której ciężką operację złożyliście w poprzednią niedzielę ponad 7 tyś zł, 21 dolarów i 10 euro. Bóg zapłać.

Modlitwa do św. Michała Archanioła ……

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl