3 Niedzzw

Ogłoszenia duszpasterskie  –  27.01.2019 r.

IV Niedziela  Zwykła.

 

 

 

  1. Kończą się dziś w Panamie Światowe  Dni Młodzieży  – dni wielkiej radości, młodości ożywionej wiarą w  Jezusa Chrystusa, dni wielkiej nadziei, że  Jezus znów  przez entuzjazm wiary ludzi młodych ożywi i zapali ludzi naszego współczesnego świata Bożą Prawdą i Miłością Ewangeliczną. Módlmy się dużo za młodzież!!

 

  1. W czwartek 31 stycznia wspominamy w Liturgii Kościoła św.  Jana Bosko, Patrona młodzieży, a w piątek 1 lutego – Pierwszy Piątek  miesiąca. Msze św.  ku czci  Bożego Serca odprawimy  o godz. 8.00, 15.00. 17.00 – dla dzieci i o godz. 18.00 – na tę Mszę  św. zapraszamy wszystkich kandydatów przygotowujących się  do sakramentu  Spowiedź w I Piątek rano od godz. 7.30 i po południu od 16.30. Chorym zaniesiemy  Komunię św. do domów w godzinach rannych w piątek i w sobotę.

 

  1. 2 lutego – w sobotę – w całym Kościele katolickim – Święto Ofiarowania Pańskiego czyli MB Gromnicznej. Gromnica – światło tego dnia  jest przypomnieniem, że jedynym  Światłem wskazującym drogę  do zbawienia i do Domu Ojca jest Chrystus – Syn Boga Jedyny.  Ten Chrystus jest znakiem sprzeciwu wobec zła i ludzi żyjących w ciemnościach grzechu. Stając po stronie  Chrystusa w walce ze złem miejmy świadomość, że nieraz za tę  wierność  trzeba zapłacić. Niech światło poświęconej świecy przypomina nam o tym! Przynieśmy w sobotę na Mszę św. świecę.

A Msze św. odprawiamy w to Święto: o godz.8.00,  o 15.00 (w Godzinie Miłosierdzia), o 17.00 i o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione przez was gromnice i świece.

W tym dniu ofiary złożone  na tacę są naszą pomocą dla zakonów kontemplacyjnych. Siostry i zakonnicy, którzy  tak dużo modlą się za nas, dniem i nocą,  nieraz   borykają się z problemami materialnymi z  utrzymaniem klasztorów i domów potrzebują naszej pomocy.   Kto może,  niech w to Święto MB Gromnicznej okaże  im pomoc.  Bóg zapłać.

Sobota –  to Pierwsza Sobota miesiąca, dzień wynagrodzenia  Niepokalanemu Sercu MB. Piętnastominutowe nabożeństwo wynagradzające:  o godz. 7.45, po nim  Msza  św. odprawiana w intencji: o opiekę  św. JP II nad naszą Parafią, a po Mszy św. adoracja i Różaniec wynagradzający. O godz. 9.30 zakończenie  błogosławieństwem  Najświętszym Sakramentem.

  1. Studentów zapraszamy w środę o godz. 20.00, na Mszę św. „o błogosławieństwo Boże podczas sesji egzaminacyjnej i o światło  Ducha św. w czasie egzaminów”

 

Na  zakończenie, pomódlmy się do Matki Bożej słowami św. Bernarda:

Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto do Ciebie się ucieka, Twej pomocy przyzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Ą ufnością ożywiony, do Ciebie o Panno nad pannami i Matko biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą  jako grzesznik płaczący staję.  O Matko Słowa, racz nie gardzić prośbami moimi, ale usłysz je  łaskawie i wysłuchaj. Amen.

 

 

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl