30Ndzzw

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.10.2017 r.
30 Niedziela Zwykła

1. We wtorek kończy się miesiąc Różańca św. Jeszcze dziś nie wiemy ile łask i dla kogo wyprosili u Matki Bożej ci, którzy w październiku brali do ręki Różaniec!? Nie wiemy też ile dobra zrobiła wielka duchowa akcja „Różaniec do granic” – jej pierwsze owoce są już widoczne. Niech ta ulubiona modlitwa Maryi stanie się taką każdego z nas. We wtorek o godz. 17.30 zakończenie nabożeństw różańcowych. Zapraszamy.
2. W środę 1 listopada przypada radosne Święto Wszystkich Świętych. W tym dniu zwracamy swoje duchowe spojrzenie na braci zbawionych, będących w niebie blisko Boga. To ci, „którzy wybielili swoje szaty we Krwi Baranka i odnieśli zwycięstwo nad złem tego świata”. To oni pokazują nam jak mamy żyć, jakich wartości szukać, jak mamy zwyciężać i jak dostać się do nieba. Zapraszamy na Msze św. , które będziemy odprawiać w takich godzinach jak w niedzielę.
O godz. 17.30 będą uroczyste nieszpory za zmarłych a po nich ostatnia Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy na to piękne, tradycyjne nabożeństwo.
3. Drugi listopad – czwartek – to Dzień Zaduszny – w tym dniu przypominamy imiona swoich zmarłych i uświadamiamy, że oni czekają na naszą pomoc. Nie tylko zapalić znicz, postawić chryzantemę, ale ofiarować Mszę św. i Komunię św. w ich intencji – to jest prawdziwa i skuteczna pomoc zmarłym! Dzień Zaduszny – Każdy kapłan w tym dniu odprawia trzy Msze św.: jedną w intencji wszystkich wiernych zmarłych, drugą w intencjach Ojca św. Franciszka i trzecią we własnej intencji. Msze św. w Dzień Zaduszny w naszym kościele będą: o godz. 7.00 – pierwsza Msza św. gregoriańska, o 8.00, o 17.00 i o godz. 18.00 – to Msza św. koncelebrowana przez wszystkich kapłanów, zbiorowa za waszych zmarłych, których imiona przedstawimy Bogu na początku tej Mszy św.
4. Dziś i w najbliższym dniach tygodnia, w zakrystii lub kancelarii parafialnej można podać imiona zmarłych na wypominki roczne, jednorazowe, na Mszę św. gregoriańską, którą odprawiać będziemy codziennie przez 30 dni począwszy od drugiego listopada oraz na Mszę św. koncelebrowaną, zbiorową w Dzień Zaduszny o godz. 18.00. Przy wyjściu z kościoła są na ten cel wystawione kartki do wpisania imion zmarłych.
5. Nawiedzając kościół w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, a cmentarz w każdy dzień do 8 listopada włącznie, można uzyskać za zmarłych ODPUST ZUPEŁNY. Oczywiście trzeba spełnić wyznaczone przez Kościół wymagania, znane powszechnie. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Nabożeństwa będą w tych godzinach, jak w innych miesiącach, chorym zaniesiemy Komunię św. do domów i także okazja do spowiedzi będzie jak zwykle.
6. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić 17-tą rocznicę konsekracji naszego kościoła. Był to dokładnie dzień 5 listopada 2000 roku. To już siedemnaście lat ta świątynia jest własnością samego Boga, a dla nas miejscem duchowego bogacenia się, miejscem gdzie odnajdujemy pokój serca a czasem samego siebie. Świece zapalone w tym dniu na filarach kościoła zwane „zacheuszkami”, przypominają o ludziach, którzy tę świątynię wybudowali i o wdzięczności Bogu, który zechciał wśród nas zamieszkać. Swoją wdzięczność i radość okażemy Bogu przez adorację.
7. O to byśmy byli świętymi prośmy Świętą Matkę Boga” Pod Twoją …

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl