33Ndzzw 2019

Ogłoszenia duszpasterskie – 17.11.2019 r.

 

33 Niedziela Zwykła

 

  1. Dzisiejsza niedziela, zaproponowana przez Ojca św. Franciszka, jako Dzień Ubogich,   daje nam okazję, byśmy pomyśleli o swoim miłosierdziu świadczonym  wobec naszych bliźnich spotykanych  na naszej drodze  życia.  jak i też tych, których fizycznie nie spotykamy, ale to  także nasi bracia i siostry, którzy nieraz bardzo cierpią przez biedę, głód czy skrzywdzeni przez złych  ludzi. Ubodzy  to nie tylko ci, któiędzy, odzienia czy domu – to także ci, którzy nie mają  w sercu miłości, wiary i Boga. Tacy najbardziej potrzebują dobrego słowa, uśmiechu, naszego czasu i dobrego przykłasdu życia.

Szukajmy okazji do czynienia miłosierdzia, pamiętając, że za nasze miłosierne  czyny Bóg odpłaca swoim – Boskim Miłosierdziem.

  1.  Trwamy na modlitwie za naszych bliskich zmarłych – zapraszamy dziś i w kolejną  niedziele listopada  na  godz. 17.30 – na Różaniec za tych, których wypominamy w wypominkach jednorazowych.

A codziennie na  Mszę  św. gregoriańską o godz. 7.00. 

  1.  W najbliższym tygodniu będziemy obchodzić wspomnienia liturgiczne: 

— jutro – błogosławioną Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę,

——   we wtorek: wspomnienie  bł. Salomei, zakonnicy

——   w środę: św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,  

——   w czwartek:  Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, 

——  w piątek : św. Cecylię dziewicę i męczennicę, Patronkę muzyki , śpiewu kościelnego i organistów,

  1. Na zaproszenie naszych Pasterzy, nasza Parafia też włącza się w tzw. Krucjatę Modlitwy w intencji naszej Ojczyzny/ Zapraszamy od poniedziałku do soboty pół godz. przed wieczorną  Mszą św. na krótkie nabożeństwo w intencjach naszej Ojczyzny i Polaków – o godx. 17.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 -to minutowa adoracja w ciszy, potem jedna  dziesiątka Różańca i litania do św. Jana Pawła II, i błogosławieństwo.  
  2. Od wielu lat co niedzielę otrzymujecie kolejne numery naszej Parafialnej Gazetki „Na Skale. Było ich już ponad tysiąc. – tytuł nawiązuje do naszego ołtarza w kościele, który stoi na prawdziwej skale. Niestety, upływający czas, zabiera ludzi także z naszej  Redakcji. Abyśmy mogli kontynuować to dzieło, potrzebujemy nowych osób do współpracy. Z pewnością,  są wśród nas tacy, którzy mają trochę czasu, ale  i umiejętności by podzielić się swym talentem, przemyśleniami, czy przekazaniem  wiedzy o życiu  Kościoła oraz sprawach moralności Ewangelicznej. Zapraszamy do współpracy.   Spotkania redakcji odbywają się w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej – na plebanii , przy ul. Bandurskiego 12.
  3. Bóg zapłać za wasze dzisiejsze ofiary złożone na budowę i wyposażenie nowej świątyni we Lwowie, którą – tak jak naszą – zaprojektował śp. Stanisław Niemczyk. Ks. Jerzemu  dziękujemy za  Słowo w czasie wszystkich Mszy św.
  4. Następna niedziela jest ostatnią Roku Kościelnego – to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata –  na  Mszy św. o godz. 8.00 odprawimy  nabożeństwo, w czasie którego można  uzyskać odpust zupełny, można go ofiarować za siebie lub zmarłych.

Módlmy się za zmarłych: O mój Jezu (3x).  

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl