3NdzW.Postu

Ogłoszenia duszpasterskie –  4.03.2018 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Zapraszamy na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne   dziś na godz. 17.00.  Przypomnijmy, że za udział w Gorzkich Żalach  można uzyskać odpust zupełny, spełniając znane wszystkim warunki.
  2. Dzisiaj przypada Świeto św. Kazimierza, królewicza, patrona naszej Archidiecezji krakowskiej. Św. Kazimierz jest Patronem  sąsiedniej Parafii na Grzegórzkach – suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 12.30.
  3. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, odprawiamy je po Mszach św. o godz. 8.00,  00 i 18.00. Droga Krzyżowa dla dzieci jest w każdy piątek W. Postu o godz. 17.00. Rodzice, babcie i dziadkowie zachęcajcie i pomagajcie dzieciom poznać i pokochać to  piękne nabożeństwo pokutne! Ono nas bardzo zbliża do Boga.
  4. Od przyszłej niedzieli w kościele i w pasażu pojawi się kosz, do którego można będzie składać żywność jako świąteczny  dar dla najbardziej potrzebujących wśród nas.  Można też wspomóc biednych  przez ofiarę złożoną do puszki z napisem „Jałmużna postna”. Jak co roku nasz  Parafialny Zespół Caritas będzie wam udostępniał nabycie  baranka wielkanocnego  do poświęcenia w Wielką Sobotę, i  palmy na niedzielę  Palmową.
  5. Także w najbliższą niedzielę przed kościołem Fundacja  „Dzieło Miłosierdzia” im. św. Zygmunta Gorazdowskiego działająca przy domu opieki dla ludzi starszych i samotnych prowadzonego  przez nasze Siostry Józefitki – zaprasza na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez mieszkańców tego domu.
  6. W gablotach przykościelnych jest wiele ogłoszeń i informacji o rekolekcjach dla  różnych grup i o  nabożeństwach pomagającym głębiej przeżywać  Wielki Post.  Nawet przy przystanku autobusowym koło kościoła jest  gablotka, informująca o życiu Kościół i  o wydarzenia religijnych. Czekając na autobus – wykorzystajcie ten czas, dla pogłębienia swojej wiedzy religijnej. Zwróćcie uwagę na informacje o zbliżającej się beatyfikacji Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej, znanej krakowskiej pielęgniarce i człowieku miłosierdzia pochylającym się nad chorymi i cierpiącymi. Jej beatyfikacja będzie w Łagiewnikach 28 kwietnia 2018 r.
  7. Zbliża się też termin naszych parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które będą trwały od niedzieli 18 marca do środy włącznie. To będą rekolekcje dla dorosłych, ale też dla dzieci – szkolne i dla młodzieży ze szkół znajdujących się na terenie naszej Parafii.

Już powoli planujcie ten święty czas, kiedy to Bóg chce spotkać się osobiście z każdym z nas – niech nikogo nie braknie na tym świętym spotkaniu!

        Dzisiejszą adorację odprawmy właśnie w intencji błogosławionych owoców duchowych  zbliżających się rekolekcji ……..

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl