3Ndzwielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 30.04.2017 r.
3 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś kończy się Tydzień Miłosierdzia. Mamy nadzieję, że każdy z nas z tego Tygodnia niesie przed Tron Boga wiele dobrych owoców swoich uczynków bezinteresownej miłości i miłosierdzia.
Jezus , z całą mocą pozostawia nam przesłanie: byśmy zawsze o tym pamiętali i „byli miłosierni jak On jest miłosierny dla nas” przez całe życie i na wiele sposobów. Rozpalajmy w sobie tę „iskrę” i wyobraźnię miłosierdzia .
2. Tydzień najbliższy jest w Kościele – 9 Tygodniem Biblijnym, który jest zachętą do głębszego poznania, wczytywania się w Słowo Boże, zawarte w Księdze Życia. A wszystko po to, aby żyć Słowem Bożym na co dzień.
Przy tej okazji zachęcamy do włączenia się w grono Parafian korzystających i uczestniczących w naszych Kręgach Biblijnych. Przypomnijmy, że spotkania są w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca o godz. 18.45 w Sali Klubu Seniora.
3. Następna niedziela i cały Tydzień w całym Kościele jest Niedzielą Chrystusa Dobrego Pasterza – a po niej Tydzień wielkiej i intensywnej modlitwy Kościoła o powołania do służby Bogu w kapłaństwie i życiu zakonnym. Wśród tych modlitw niech nie braknie i tej intencji: „ o powołania do kapłaństwa młodych z naszej Parafii”. Tu w kościele będziemy to czynić na każdym nabożeństwie. Drzwi naszego Krakowskiego Seminarium Duchownego i innych Seminariów oraz Domów Zakonnych i Klasztorów są otwarte!
4. W poniedziałek rozpoczyna się maj – miesiąc Maryjny. Codziennie w kościele o godz. 17.30 będziemy odprawiać nabożeństwo majowe, na które już dziś serdecznie zapraszamy! Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się za Papieża Franciszka i duchowieństwo, za nasze rodziny, za Ojczyznę i o dobre urodzaje w tym roku. Niech dzieci i, młodzi i rodzice wychowujący swe dzieci otacają codziennie Matkę Bożą i Jej Syna. Pierwsze nabożeństwo już dzisiaj o 17.30. Zapraszamy.
5. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:
– w poniedziałek : wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika, Patrona ludzi pracy,
– we wtorek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i dr Kościoła, oraz św. Zygmunta, króla i męczennika,
– We wtorek – 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Jest to Święto Kościelne i państwowe – dlatego Msze św. odprawiamy w takich godz. jak w niedziele. W tym dniu, na każdej Mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie, śluby naszej wierności Bogu, Matce Bożej Królowej, Kościołowi i Ojczyźnie.
– w czwartek – wspominamy św. Floriana, męczennika – Patrona naszego Miasta Krakowa. O godz. 17.00, z racji I Czwartku miesiąca odprawiamy Godzinę Świętą – jako wołanie do Jezusa Dobrego Pasterza o powołanie do kapłaństwa i służby zakonnej.
– piątek to I Piątek miesiąca – Msze św. ku czci Bożego Serca odprawiamy o 8.00,15.00, 17.00 i 18.00. – w godz. przedpołudniowych zaniesiemy Komunię św. do domów. (innym chorym – w sobotę),
– w I Sobotę miesiąca – nabożeństwo o godz. 7.45, Msza św. o opiekę św. JP II nad naszą Parafią o 8.00 i adoracja wraz z Różańcem fatimskim. O 9.30 – uroczyste błogosławieństwo.
6. Już niedługo setna rocznica objawień MB w Fatimie – w naszej Sali widowiskowej w sobotę po Mszy św. wieczornej zostanie wystawione Misterium słowno-muzyczne o MB Fatimskiej i Jej objawieniach. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian w ten sobotni – Maryjny wieczór na to duchowe, religijne przeżycie i doświadczenie wiary i miłości do Maryi:
6 maja po Mszy św. wieczornej ( o godz. 19.00) w Sali widowiskowej – wejście od ul Bandurskiego.

Na koniec poprośmy o prawdziwą pobożność Maryjną w naszych sercach: Pod Twoją obronę …….

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl