3Ndzzw- 2020

Ogłoszenia  duszpasterskie  – 26.01.2020 r.

3 Niedziela Zwykła

 

 

 

  1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Wszyscy chyba widzicie z perspektywy lat, jak bardzo zmienia się oblicze Osiedla Oficerskiego, a więc także Parafii na tym Osiedlu.  Wielu zacnych Parafian Bóg powołał do Siebie, wielu, z konieczności musiało opuścić wynajmowane mieszkania. Dziś większość – to ludzie czasowo  tu przebywający, na studiach lub podejmujących czasową pracę w pobliżu. Nie wszyscy oni są zainteresowani budowaniem  wspólnoty i środowiska religijnego Parafii. Dlatego wiele drzwi mieszkańców było, także w tym roku, zamkniętych, czyżby oni nie potrzebowali Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok  ? i ….. taki wniosek można z tego wyciągnąć!  Ale my dziękujemy tym, którzy, Księdza zaprosili, pięknie się modlili, śpiewali kolędy i przyjęli Boże błogosławieństwo. Niech Ono z nimi pozostanie i przynosi błogosławione owoce! Dziękujemy za  troskę o Parafię, jej duszpasterzy i o dzieła miłosierdzia, które przy Parafii są żywe. Bóg zapłać także za ofiary składane hojnym sercem na różne dzieła Kościoła: na SOS czyli na ratowanie życia dzieci nienarodzonych, dla chorych kapłanów i na misje dla misjonarzy, także na  na pomoc naszej Uczelni Uniwersytetowi Papieskiemu im. św. JP II, a pozostałe ofiary na potrzeby  obecnie pracujących w Parafii Duszpasterzy. Bóg zapłać.  Już te  ofiary już  przekazaliśmy tam gdzie trzeba.
  2. W najbliższym tygodniu w Liturgii Kościoła: we wtorek wspominamy ; św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora  Kościoła, jednego z największych teologów Kościoła katolickiego,    – w piątek: św. Jana Bosko, kapłana, który jest  Patronem wychowawców i nauczycieli. 
  3. Najbliższa sobota jest Pierwszą Sobotą miesiąca – dniem wynagrodzenia Matce Bożej za wszystkie zniewagi i profanacje  Jej wyrządzone przez niegodziwych ludzi. Naszym przeproszeniem i wynagrodzeniem jest nabożeństwo I Sobót: o 7.45 piętnastominutowe rozważanie  tajemnicy Różańca, o 8.00 Msza św. „o opiekę św. JP II nad naszą Parafią” i po Mszy św. wystawienie Najświętszego, adoracja w ciszy,  cząstka Różańca i błogosławieństwo. Zapraszamy.
  4. Od wczoraj dzieci i młodzież mają feriw zimowe – niech rodzice  pamiętają, że są to dni, w których dzieciom i młodzieży trzeba pomóc zbliżyć się do Boga i ludzi. Niech piękno świata i dobroć spotkanych ludzi wpisuje w ich serca pragnienie tych wartości.

 

  1. A na koniec pomódlmy się o powołania kapłańskie z naszej Parafii: Pod Twoją obronę ……………

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl