3Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 21.01.2018 r.
3 Niedziela Zwykła

1. Trwa w Kościele Katolickim Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Mając wciąż świadomość, że Jezusowy Kościół, przez różne ludzkie egoizmy i pychę nosi w sobie ogromne rozdarcie i brak jedności. Nie tylko prawdy o Kościele zostały przez ludzi zniekształcone przez wieki, a nawet Prawdy Ewangelii, czyli Słowa samego Jezusa zostały sfałszowane lub całkiem odrzucone. Jak to naprawić? Jezus wskazuje na: modlitwę i miłosierdzie, jako drogę do pełnej Prawdy. Dlatego usilnie się modlimy, nie tylko my katolicy, ale i inni chrześcijanie, aby Jezusowa Owczarnia stała się jedną pod przewodnictwem jednego Pasterza.
W gablotach jest wywieszony program różnych spotkań ekumenicznych w różnych Kościołach. A my tu w świątyni będziemy się modlić w czasie wszystkich nabożeństw i Mszy św.
A w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach dziś o godz. 15.30 Ekumeniczne Nabożeństwo Słowa Bożego.
2. W środę przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i dr Kościoła. Św. Franciszek Salezy jest Patronem dziennikarzy. Polećmy ich wszystkich jego opiece i wstawiennictwu.
– w czwartek 25 stycznia – Święto Nawrócenia św. Pawła,
– w piątek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa,
– w tym dniu przypada w Kościele Katolickim w Polsce – 18 Dzień Islamu.
3. Studentów zapraszamy na Mszę św – w intencji: o błogosławieństwo Boże na czas sesji egzaminacyjnej – w najbliższą środę o godz. 20.00 do naszego kościoła.
4. Jak wielu z was już wie, Stolica Apostolska , po stwierdzeniu cudu, pozwoliła na beatyfikację Hanny Chrzanowskiej – która będzie miała miejsce 28 kwietnia tego roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Dokona jej Prefekt Kongregacji do spraw świętych Kard. Amato. Hanna Chrzanowska to znana w Krakowie pielęgniarka, kobieta o wielkim sercu, która całe swoje życie poświęciła dla pomocy, pielęgnacji i miłości okazywanej chorym. Urodziła się w 1902 roku w Warszawie, a potem jako dziecko znalazła się wraz z rodziną w Krakowie. Dramat życiowy dotknął ją w czasie okupacji niemieckiej – ojciec prof. UJ zginął w obozie zagłady w Saksenhausen, a brat w Katyniu. To dodało jej jeszcze więcej sił do pracy z chorymi, nie tylko w szpitalu ale organizowała pomoc chorych w domach – dotarła także do chorych na naszym Osiedlu (może ktoś ze starszych Parafian słyszał o jej poświęceniu, a może nawet miał z nią kontakt?). Wspierał ją duchowo w tych wielkich dziełach ówczesny Biskup Ks. Kard. Karol Wojtyła.
Zmarła w 1973 roku po ciężkiej chorobie, jej doczesne szczątki znajdują się w kościele św. Mikołaja. Krótki życiorys Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej można zabrać dziś z kościoła do domu.
A w najbliższą niedzielę 28 stycznia będzie w kościele św. Mikołaja o godz. 19.00 pierwsze nabożeństwo przygotowujące nas do beatyfikacji. Będzie Msza św. odprawiana przez Ks. Biskupa Jana Zająca i konferencja o życiu Hanny Chrzanowskiej. Zapraszamy.
5. A na koniec pomódlmy się do Maryi Uzdrowienie Chorych za wszystkich naszych chorych Parafian: Pod Twoją obronę ………………..

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl