4 Ndzwielk.

Ogłoszenia duszpasterskie –  3.05.2020 r.

4 Niedziela Wielkanocna

 

  1. Dziś – w niedzielę Dobrego Pasterza i najbliższy tydzień jest w całym Kościele czasem wielkiej modlitwy o dobre, liczne i święte powołania do służby w kapłaństwie i zakonnej.   Włączmy się w serdeczną modlitwę całego Kościoła, aby i na młodych z   naszych rodzin padł wzrok Dobrego Pasterza i  powołał ich  do swojej służby w Kościele.

Powołanie to łaska, która wyrasta na dobrym gruncie rodziny, środowiska czy Parafii, powołanie kapłańskie  to bardzo delikatna sprawa, od której zależy całe życie powołanego, a przez niego także życie wielu ludzi, do których jest wezwany. Nieszczęśliwe jest życie człowieka, który nie posłucha głosu powołania. Zachęcamy zatem  do serdecznej modlitwy.   Prosimy o osobistą  modlitwę w waszych domach, a tu w kościele będziemy to czynić na każdej Mszy św. i na nabożeństwach. .

 

  1. W najbliższym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy przeżywać: – w poniedziałek: św. Floriana męczennika, Patrona strażaków i hutników,

                          – we wtorek św. Stanisława Kaźmierczyka, kapłana,

                          – w  środę Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,

                          – w piątek: św. Stanisława BM, Patrona naszej Ojczyzny  i naszej Archidiecezji krakowskiej. Z powodu epidemii, tradycyjna procesja  z Wawelu na Skałkę została odwołana.

  1. Przypominamy jeszcze raz, że w naszym kościele  na Mszach św. i na nabożeństwach może być obecnych 40 osób, i należy mieć oprócz Celebransa zasłonięty nos  i usta.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP, naszej Matki i Królowej, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  3. W najbliższy czwartek, który jest Pierwszym Czwartkiem miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą, w czasie której modlimy się do Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne i za kapłanów.  

 

            AKT ZAIWERZENIA  Chrystusowi i Królowej Polski Maryi naszego narodu w czasie  pandemii i suszy …….

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl