4. Niedziela Wielkanocna

Z kalendarza liturgicznego:

 • Dzisiaj przypada święto św. Marka Ewangelisty – patrona arcybiskupa metropolity krakowskiego oraz naszego księdza Marka. Życzymy im w tym dniu wszelkich darów Bożych i opieki Maryi na każdy dzień. Pamiętajmy także o modlitwie w ich intencji, aby Pan Bóg obdarzał ich zdrowiem i wszelkimi potrzebnymi darami. Księdzu Markowi życzymy także owocnej i błogosławionej posługi w naszej parafii.
 • Dziś także światowy dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy Pana, aby młodzi ludzie z odwagą odczytywali głos Boży w swoich sercach oraz nie bali się na niego odpowiedzieć swoim życiem.
 • W czwartek święto świętej Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 1. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca maja. 
 • zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.
 1. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych. Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii te osoby, które chcą przyjąć kapłana z posługą sakramentalną.
 2. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny – Nabożeństwa Majowe. Będą one odprawiane w naszym kościele każdego dnia o godzinie 17.30. Zapraszamy serdecznie do udziału w nich całe rodziny.  Znajdźmy czas pośród naszych codziennych obowiązków, by uczcić Matkę Najświętszą i Jej zawierzyć wszystkie nasze sprawy.
 3. W najbliższą niedzielę zmianka tajemnic różańca po mszy świętej wieczornej.
 4. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
 • Janusza Kanię
 • Krystynę Kanię
 • Bernarda Banasiaka

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl