4 Niedziela Wielkanocna

  • Niedziela dzisiejsza – IV Wielkanocna – w Liturgii Kościoła nosi nazwę: Niedziela Jezusa Dobrego Pasterza – i dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw całego Kościoła o Powołania Kapłańskie i Zakonne.  To ogromnej wagi sprawa dla całego Kościoła i współczesnego świata i dla każdego z nas osobiście! Młodzież zdająca maturę, szuka drogi życia – sam  Jezus proponuje wielu młodym ludziom swoją służbę w kapłaństwie lub w życiu zakonnym. Takie powołania trzeba wspierać  nieustanną  modlitwą całego Kościoła i troską o rodziny, w których one się rodzą i dojrzewają.
  • W tym tygodniu w czasie Mszy św. i  nabożeństwach majowych,   będziemy prosić Jezusa Dobrego Pasterza, aby spojrzał także na naszych chłopców i dziewczęta, którzy tu u stóp Jezusa Miłosiernego szukają drogi życia i wskazał im tę niezwykłą drogę życia, poświęconego  dla  ludzi i dla całego  Kościoła. Ufamy, że może w tym roku spełni się ta nasza  usilna i ufna prośba!
  • Dziś łączymy się duchowo z pielgrzymami, tradycyjnej, historycznej procesji z Wawelu na Skałkę, z relikwiami św. Stanisława BM i innych świętych polskich. W procesji, jak co roku bierze udział Episkopat Polski. Początek procesji – w Katedrze na Wawelu o godz. 8.30.
  • Jutro w Liturgii Kościoła wspominamy Matkę  Bożą Fatimską, a w czwartek św. Andrzeja Boboli kapłana i Męczennika, głównego  patrona Polski.
  • We wtorek o godz. 18.45 – zapraszamy na spotkanie z Biblią w ramach Kręgu Biblijnego, Spotkanie, jak zwykle – w Sali Klubu Seniora.
  • A w następną niedzielę – Pierwsza Komunia św. dzieci z klas trzecich. Msza św. o godz. 10.30. Prosimy, aby na tej Mszy św. pozostawić miejsca w kościele dla dzieci i ich najbliższej rodziny. Pierwsza spowiedź dla  dzieci i ich rodziców będzie w sobotę od godz 9.00. Także w niedzielę na Mszy św. o godz 13.00 dzieci z klas czwartych obchodzić będą I Rocznicę swojej I Komunii św. Spowiedź – także w sobotę, od godz. 10.00.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Różaniec w intencji Ojczyzny – w środę o godz. 17.00, a po nabożeństwie majowym i mszy św. , na spotkanie w Sali Klubu Seniora.
  • Modlitwa o  powołania  do kapłaństwa i do służby zakonnej:

Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa , do zakonów męskich i żeńskich i do świeckiego życia konsekrowanego.  Wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić.

Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki duchowy klimat, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan, abyśmy stali się godni Twojego wybraństwa.  Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich, by poszli za Tobą. Przełam swoim Duchem opory i wahania niezdecydowanych, daj tym, których powołujesz odwagę odpowiedzenia z miłością: ”oto ja, poślij mnie !”

Maryjo, niezawodna  Przewodniczko po drogach życia, pomóż młodym w hojnej odpowiedzi na wezwanie Pana. Amen.

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl