4NdzWielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 7.05.2017 r.
4 Niedziela Wielkanocna

1. Niedziela dzisiejsza – IV Wielkanocna – w Liturgii Kościoła nosi nazwę: Niedziela Jezusa Dobrego Pasterza – i dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw całego Kościoła o Powołania Kapłańskie i Zakonne. To ogromnej wagi sprawa dla całego Kościoła i współczesnego świata i dla każdego z nas osobiście!
Młodzież zdająca maturę, szuka drogi życia – sam Jezus proponuje wielu młodym ludziom swoją służbę w kapłaństwie lub w życiu zakonnym. Takie powołania trzeba wspierać nieustanną modlitwą całego Kościoła i troską o rodziny, w których one się rodzą i dojrzewają.
W tym tygodniu w czasie Mszy św. i innych nabożeństw, szczególnie w czasie nabożeństwa majowego – o godz. 17.30 – będziemy prosić Jezusa Dobrego Pasterza, aby spojrzał także na naszych chłopców i dziewczęta, którzy tu u stóp Jezusa Miłosiernego szukają drogi życia i wskazał im tę niezwykłą drogę życia, poświęconego dla ludzi i dla całego Kościoła.
2. Jutro – w poniedziałek 8 maja, jak co roku w Katedrze Wawelskiej o godz. 9.00 zostaną udzielone święcenia diakonatu kilkunastu klerykom Krakowskiego Seminarium Duchownego. Okazją do tego wydarzenia jest przypadająca jutro Uroczystość św. Stanisława BM, głównego Patrona naszej Ojczyzny. Wśród nich są znani nam klerycy – prosimy za nich i w ich imieniu o modlitwę, aby to zaufanie pokładane w Jezusie Dobrym Pasterzu wypełnili jak najlepiej.
3. Dwunastego maja – w piątek, jak zwykle o godz. 15.00 będzie Msza św. w Godzinie Miłosierdzia, a po niej nasza Parafialna Rodzina Różańcowa zaprasza wszystkich Parafian na ponad godzinną adorację wystawionego w Najświętszym Sakramencie Jezusa – Syna Maryi – z okazji Jubileuszu 100-lecia Objawień MB w Fatimie. Ta adoracja ma nas przygotować do właściwego i pobożnego przeżycia tej Rocznicy. Zapraszamy. Zapamiętajmy: w piątek godz. 15.00.
4. Dziś po Mszy św. zapraszamy do Sali widowiskowej wszystkich członków grup duszpasterskich – na spotkanie imieninowe z okazji św. Zygmunta króla i męczennika, którego w Liturgii czciliśmy we wtorek 2 maja.
5. I jeszcze jedno ogłoszenie – podziękowanie: Bóg zapłać za wasze ofiary złożone do puszek w czasie Niedzieli Miłosierdzia Bożego – dla pomoc dla Syrii, dla zbombardowanego Aleppo przesłaliśmy pomad 8700,00 zł.
A teraz , przed adoracją pomódlmy się o powołania do kapłaństwa i do służby zakonnej:

Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa , do zakonów męskich i żeńskich i do świeckiego życia konsekrowanego. Wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić.
Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki duchowy klimat, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan, abyśmy stali się godni Twojego wybraństwa. Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich, by poszli za Tobą. Przełam swoim Duchem opory i wahania niezdecydowanych, daj tym, których powołujesz odwagę odpowiedzenia z miłością: ”oto ja, poślij mnie !”
Maryjo, niezawodna Przewodniczko po drogach życia, pomóż młodym w hojnej odpowiedzi na wezwanie Pana. Amen.

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl