4Niedz W.Postu

Ogłoszenia duszpasterskie –  11.03.2018 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Wśród niedziel Wielkiego Postu dzisiejsza – IV Niedziela – na charakter radosny – różowy kolor szat liturgicznych  mówi o zbliżających się największych Świętach –  Świętach Zmartwychwstania Chrystusa  czyli  A te Święta powinny w każdym człowieku wierzącym w Chrystusa wzbudzić prawdziwą, sięgającą serca radość.

Zapraszamy dziś na godz. 17.00 – na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne, które odprawiamy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. 

  1. W piątek  nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy po Mszy św.  o godz. 8.00,  15.00 i  18.00 .  Droga Krzyżowa  dla dzieci i o godz. 17.00.

 Spowiadamy codziennie – w dni powszednie –  15 min, przed Mszą św. i w czasie Mszy św.  A w niedzielę – w czasie każdej Mszy św.

  1. Od najbliższej niedzieli – 18 marca – REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE w naszej Parafii!!! Rekolekcje będą dla wszystkich Parafian, począwszy od dzieci poprzez młodzież szkolną i dla dorosłych, dla  Rodziców, dla chorych i wszystkich innych. Dla własnego, duchowego dobra skorzystajcie z tego świętego czasu łaski i odnowy życia.

 Rekolekcje dla dorosłych  będzie głosił Ks. Jacek Pawłowski – saletyn, a dla dzieci i młodzieży Ks. Ryszard  Stankiewicz z diecezji gorzowskiej saletyn z Krakowa.   

 Programy rekolekcji są  wydrukowane są  przy wyjściu  z kościoła, u ministrantów i w zakrystii – trzeba je zabrać do domu, by mądrze  zaplanować te rekolekcyjne dni. Program jest tak ułożony, żeby wszyscy w domu mogli skorzystać z tego duchowego  dobrodziejstwa.

Dzieci i młodzież szkolna przychodzą na rekolekcje ze szkół wraz z wychowawcami a dorośli według wyznaczonych godzin i terminów.

 Już dziś prosimy, aby w niedzielę pomóc chorym, staruszkom, niepełnosprawnym przybyć do kościoła na Mszę św. na godz. 14.30, wysłuchać nauki rekolekcyjnej i  przyjąć sakrament Namaszczenia  Chorych. 

 Wszystkich Rodziców wychowujących dzieci i młodzież zapraszamy na naukę rekolekcyjną   po Mszy św. wieczornej – w niedzielę o godz.  19.00. Inne terminy nauk rekolekcyjnych są wydrukowane i  wywieszone w gablotach. Jeszcze jedna informacja: nauka stanowa dla wszystkich kobiet, będzie w poniedziałek ok. godz. 19,00, a dla wszystkich mężczyzn – we wtorek także ok. godz. 19.00.  

  1. Od dziś w  kościele i w pasażu jest wystawiony kosz by do niego można złożyć żywność – jako świąteczny dar  dla najbardziej potrzebujących wśród nas.
  2. Po Mszach św. nasz Caritas rozprowadza przed kościołem  baranki na stół wielkanocny i palmy na Niedzielę Palmową.   Ofiary z tej racji złożone będą przeznaczone na pomoc  ubogim  dzieciom i na cele charytatywne.  Przypominamy o kiermaszu przed kościołem, ozdób  świątecznych, zorganizowany przez SS, Józefitki wraz z mieszkańcami Domu Opieki.
  3. W najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej czyli o godz. 18,45 zapraszamy na kolejny Krąg Biblijny. Z Biblią w ręku zobaczymy wielką troskę Boga o nasze dusze i o nasze ciągłe nawracanie się – „ za sprawą Ducha św.”.   Spotkanie – jak zwykle – w sali Klubu Seniora.
  4. Studentów – zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę na godz. 20.00.

 Takie spotkania w gronie ludzi młodych dają szansę na wspaniałe przeżycie czasu studiowania?!

  1. W najbliższy wtorek – 13 marca zapraszamy do kościoła na godz. 18.00 – tych wszystkich, którzy przez  modlitwę chcą Bogu z wdzięcznością podziękować za odzyskanie niepodległości przez Ojczyznę naszą. To druga część Nowenny za Ojczyznę, tak jak we wszystkich kościołach Polski będą odprawiane aż do listopada, co miesiąc.  U nas w kościele będzie to trzynasty dzień miesiąca o godz. 18.00. Okażmy swój patriotyzm – przychodząc we wtorek do kościoła na wspólną patriotyczną modlitwę.

 

              Polećmy, na koniec,  Matce Bożej  Rekolekcjonistów i wszystkich Parafian aby skorzystali z tego świętego  czasu łaski: Pod Twoją obronę …………..

 

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl