5. Niedziela Wielkanocna

Z kalendarza liturgicznego:

 • Dzisiaj przypada święto św. Zygmunta króla i męczennika – patrona naszego księdza prałata. Życzymy mu w tym dniu wszelkich darów Bożych i opieki Maryi na każdy dzień. Pamiętajmy także o modlitwie w jego intencji, aby Pan Bóg obdarzał go zdrowiem i wszelkimi potrzebnymi darami.
 • Dziś także święto flagi państwowej. Niech ten symbol naszej narodowej tożsamości będzie zawsze otaczany naszą czcią i poszanowaniem.
 • Jutro uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym
 • We wtorek wspominamy św. Floriana męczennika – patrona strażaków i hutników oraz miasta Krakowa
 • We środę wspominamy św. Stanisława Kazimierczyka prezbitera
 • W czwartek święto świętych apostołów Filipa i Jakuba
 • W sobotę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i naszej archidiecezji; w tym dniu w katedrze wawelskiej święcenia diakonatu przyjmą klerycy naszego seminarium
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek miesiąca.
 • w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą. Od godz. 17.00 do 18.00 będzie wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będziemy w tym czasie modlić się za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz prosić o nowe, święte powołania. O 18.00 Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii.
 • W piątek zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź święta w tym dniu od 7.30 do 8.30 a po południu od 16.30 do 18.30. Msze święte odprawiamy o 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00.
 1. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w naszym kościele każdego dnia o godzinie 17.30. Zapraszamy serdecznie do udziału w nich całe rodziny.  Znajdźmy czas pośród naszych codziennych obowiązków, by uczcić Matkę Najświętszą i Jej zawierzyć wszystkie nasze sprawy.
 2. W przyszłą niedzielę uroczystości na Skałce związane ze św. Stanisławem Biskupem i Męczennikiem. Abp Marek Jędraszewski prosi nas, by stały się one dla nas wszystkich gorącą modlitwą o nowe i święte powołania kapłańskie. W tym roku ze względu na stan epidemii tradycyjna procesja nie odbędzie się. Metropolita bardzo serdecznie zaprasza do udziału we Mszy świętej w niedzielę 9 maja br. sprawowanej o godz. 10.00 na Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego. Tych, którzy z racji na ograniczenia sanitarne nie będą mogli uczestniczyć w tej Eucharystii, zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy dzięki transmisji w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej.

W czasie trwającej Nowenny przed Uroczystością Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, którą odmawiamy podczas Nabożeństw Majowych powierzajmy jego wstawiennictwu wszystkie ważne sprawy naszej Ojczyzny, a także naszych rodzin i nas samych.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
 • Zofię Nadolną
 • Henryka Pajora

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl