5 NiedzWielk. 2020

 Ogłoszenia  duszpasterskie  – 10.05.2020 r.

V Niedziela Wielkanocna

 

 

  1. Choć skończył się  Tydzień Modlitw o powołania do służby kapłańskiej i zakonnej, niech w nas nie zaginie ta modlitewna i troska o nowe, liczne i święte powołania. To bardzo ważna sprawa dla Kościoła i dla ludzkości, skoro sam Jezus modlił się o to  tymi słowami: „… proście Pana  Żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo..  Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało…”.

   To już  i w  naszej Archidiecezji są  Parafie, w których brakuje kapłanów, a ilu misjonarzy potrzebują  kraje misyjne w różnych zakątkach świata!? Niech  te potrzeby zachęcają i pobudzają nas do modlitwy o powołania.

  1. Codziennie przez cały miesiąc maj, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odprawiamy te tradycyjne, piękne  nabożeństwa majowe o godz. 17.30. W tych nabożeństwach dziękujemy Matce  Bożej za  Jej opiekę nad nami, za  Jej orędownictwo u Boga i za troskę o każdego z nas czyli o Kościół.

Prosimy też aby  Maryja ustrzegła nas od kolejnego nieszczęścia suszy. Kto nie może być na nabożeństwie w kościele (może być tylko 40 osób w kościele z zasłoniętymi ustami i nosem) odmawiajcie  w tych intencjach   Litanię do MB w swoich domach, przekazując  ten piękny zwyczaj „majówek” najmłodszemu pokoleniu.  

3.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

– w  środę  wspomnienie  NMP Fatimskiej – w dniu pierwszego objawienia się Matki Bożej dzieciom w Fatimie,

– w czwartek: św. Macieja Apostoła,

–  w sobotę –  Święto  św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego Patrona Polski.

  1. Informujemy, jeszcze raz, że terminy przyjęcia I Komunii  św. dzieci i Sakramentu  bierzmowania młodzieży  zostały przesunięte ( z oczywistych względów) na miesiąc wrzesień.

 

  1. Na zakończenie Mszy św. polećmy opiece  Najlepszej

Matki Maryi wszystkich naszych  Parafian: Pod Twoją  obronę …..

         

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl