Ogłoszenia duszpasterskie – 3.12.2017 r.
I Niedziela Adwentu

1. Przed nami „ADWENT” czas oczekiwania na przyjście Jezusa do nas w Święta Bożego Narodzenia. Na to spotkanie trzeba się duchowo przygotować! Poczujmy się odpowiedzialni za ten święty czas w naszym życiu, podarowany nam przez Boga – znajdźmy w nim czas na postawienie sobie pytania: Co Chrystus przychodzący znajdzie w naszym sumieniu, sercu, w naszych rodzinach i narodzie?
Dziś kierujemy do wszystkich serdeczne zaproszenie do udziału w Roratach czyli Mszy św. ku czci Maryi, Która razem z nami czeka na Jezusa. Roraty odprawiamy o świcie czyli o godz. 6.30.., a to oznacza, że trzeba wcześniej wstać, że trzeba przeorganizować trochę swój czas i znaleźć argument dla siebie: po co to i co mi to da!? Niech nikt nie mówi „to nie dla mnie!” Bo to może być szansa dla wielu z nas, pięknego przeżycia Adwentu i przekonania się samemu – dla jakich wartości żyję i czy stać mnie na uczynienie czegoś z czystej, bezinteresownej miłości ku Bogu! Przez takie doświadczenia wiara w nas rośnie!
Niech to piękne adwentowe nabożeństwo zgromadzi nas wokół naszej Matki, niech dzieci z lampionami w rękach będą znakiem radości, że Chrystus jako dziecko stanie wśród nas i przynosi nam światło życia.
Liczymy bardzo na pomoc rodziców.
Niech dzieci przynoszą codziennie swoje dobre uczynki wypisane na kolorowych serduszkach, którymi na Święta ustroimy choinkę przy żłóbku Pana Jezusa. A figurka Matki Bożej codziennie losowana i zabierana do rodziny przez dzieci będzie znakiem opieki Maryj nad tym domem. Roraty codziennie o 6.30, dzieci niech w niedzielę przychodzą na Mszę św. o godz. 11.00.
2. W poniedz. 4 grudnia wspominamy św. Barbarę, dziewicę i męczennicę, Patronkę ludzi ciężkiej pracy hutników i górników. W środę Święto św. Mikołaja biskupa – spotkanie św. Mikołaja z dziećmi będzie w czasie Rorat w tym dniu.
Czwartek jest I Czwartkiem miesiąca – to dzień modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie. Zapraszamy na Godzinę Świętą o 17.00.
3. W tym tygodniu w piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o 6.30 – Roraty, o 8.00, od 12.00 – 13.00 na życzenie Maryi jest Godziną Łaski. Będzie Msza św. i czas, aby Maryi przedstawić sprawy, w których potrzebujemy Jej opieki, o 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia, o 17.00 i o 18.00 – na tę Msze św. zapraszamy także : kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum i Kręgi Rodzin.
4. Jak w innych kościołach tak i u nas od następnej niedzieli będą rozprowadzane świece na stół wigilijny – jako Wielkie Dzieło Pomocy Świątecznej dla Dzieci – bo na taki cel są przeznaczone ofiary przez was składane. Na stolikach Caritasu będą też do nabycia Opłatki poświęcone na wasz stół wigilijny. Siostry w tym roku nie przyjdą do waszych domów z opłatkami, trzeba więc się o nie postarać. W ciągu tygodnia można je będzie nabyć na stoisku w naszym Zielonym Pasażu, a w niedzielę przed kościołem na stolikach Caritas lub w zakrystii czy w kancelarii.
Będzie też okazja pomóc biednym na Święta, przez złożenie żywności do kosza, który będzie wystawiony w kościele i w naszym Zielonym Pasażu.
7. Studentów zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 20.00.
9. Abyśmy wszyscy głęboko przeżyli rozpoczynający się Adwent prośmy Matkę Bożą : Pod Twoją ……….

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl