Ogłoszenia duszpasterskie – 18.02.2018 r.
I Niedziela Wielkiego Postu.
1. W Wielkim Poście u nas wszystkich powinny pojawić się takie jasne, przejrzyste i łatwe do zapamiętania i do wykonania postanowienia wielkopostne. Jeśli ich nie zrobimy, istnieje obawa, że nic w tym czasie nie zmieni się na lepsze w swoim duchowym i codziennym życiu. Ileż jest takich spraw i rzeczy, które trzeba ze swojego życia wyeliminować albo zdecydowanie zmienić! Te 40 dni – pokuty i modlitwy, a co za tym idzie Bożej Łaski, może nas bardzo zmienić i nasze rodziny uczynić świętymi miejscami przebywania Boga.
2. Takiemu przeżywaniu Postu mogą służyć, uświęcone Tradycją Kościoła nabożeństwa: Drogi Krzyżowej (odprawiamy je w piątki po Mszy św. o 8.00, 15.00 i 18.00, a dla dzieci o godz. 17.00), oraz Gorzkie Żale – odprawiane w niedziele W. Postu o godz. 17.00 wraz z rozważaniem pasyjnym.
Pamiętajmy też o wielkopostnym milczeniu, ciszy, o Piśmie św. rekolekcjach i o jałmużnie . Jest w kościołach skarbonka z napisem: ”jałmużna postna”, by niej włożyć dla biednych, to co jest ich własnością z naszego majątku, albo jakąś rekompensatą krzywdy wyrządzonej bliźniemu.
3. Jak słyszeliśmy, Kościół krakowski włącza się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W najbliższy piątek 23 lutego będzie pierwszy dzień Nowenny przed tą uroczystością. Zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę św. w piątek o godz. 1500 – za Ojczyznę i na Różaniec w tej samej intencji wraz dziękczynieniem i prośbami w ważnych intencjach Ojczyzny. W inne miesiące (do listopada) Nowenna w naszej Parafii będzie 13-tego dnia miesiąca o godz. 18.00.
4. Duszpasterz związków niesakramentalnych w Archidiecezji Krakowskiej zaprasza osoby w niesakramentalnych związkach małżeńskich na dedykowane im Rekolekcje wielkopostne , które odbędą się w dniach26 – 28 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego – Na wzgórzach Krzesławickich. Szczegóły na plakacie.
5. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Hanny Chrzanowskiej – będzie w najbliższą sobotę o godz. 10.00 – w kościele XX Jezuitów przy ul. Kopernika spotkanie parafialnych zespołów charytatywnych i wolontariuszy czyniących jakąkolwiek posługę wobec chorych i potrzebujących. Zapraszamy – kościół Jezuitów jest bardzo blisko.
6. O dobre i głębokie przygotowanie się do beatyfikacji, prośmy Maryję: Zdrowaś.

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl