5NdzW.Postu

Ogłoszenia duszpasterskie –  7.04.2019   r.

V Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Trwają, nasze, wielkopostne rekolekcje: dziś, w poniedziałek, wtorek i w środę. Programy są wydrukowane, polecamy programy i inne wiadomości z  Parafii w dzisiejszej gazetce „Na Skale”.  W czasie  rekolekcji słuchamy intensywniej Boga. A by to usłyszeć co On do nas mówi, trzeba po prostu na rekolekcje do kościoła przyjść!  

 Nauki rekolekcyjne będą dla dorosłych dziś , na wszystkich  Mszach św. i dodatkowo o 14.30 – dla chorych i  najstarszych Parafian, (pomóżcie im dotrzeć do kościoła),  o 17.00 – kazanie pasyjne na  Gorzkich  Żalach i  nauka rekolekcyjna dla  Rodziców, których zapraszamy na godz. 19.00.

 W poniedziałek, wtorek i w środę – nauki dla dorosłych  o godz.  8.00, 15.00 i 18.00, poza tym nauki stanowe dla kobiet w poniedziałek ok. godz. 19.00  i dla mężczyzn – we wtorek także ok. godz. 19.00.  

               Dzieci i młodzież szkolna ma rekolekcje w ciągu dnia w wyznaczonych godzinach, na które  przyprowadzą ich wychowawcy, którym już dziś  dziękujemy za trud i dobrą wolę, która yak bardzo liczy się u Boga!  

            Wtorek jest dniem spowiedzi – spowiadać będziemy rano od 7.00 – 9.00 i od 11.00 – 14.00, po południu od 15.00 do 16.00 i po godzinnej przerwie dalej  spowiedź od  17.00 do 20.00.

 Skorzystajcie z Bożego Miłosierdzia, nie odkładajcie spowiedzi na ostatnie chwile przed Świętami, rekolekcje  powinno  się  kończyć sakramentalną spowiedzią i Komunią  św.   

W środę zakończenie rekolekcji – dla każdej grupy będzie odprawiona Msza św.

A na godz. 19.00 zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ. Może są jeszcze tacy Parafianie, którzy w tym Poście jeszcze na  tym nabożeństwie nie byli mają ku temu doskonałą okazję. Zapraszamy!

          W środę na Mszach św. poprzez  ofiarę złożoną  na tacę okażemy swoją  wdzięczność Rekolekcjonistom, za kapłańską posługę, którą na chwałę Boga i dla naszego dobra spełnili.   Bóg zapłać! 

            Zaplanujmy mądrze i roztropnie te dni. W dni rekolekcyjne (poniedz, wtorek i w  środę) Kancelaria  Parafialna nie będzie czynna.   

Rodzice, rozmawiajcie z dziećmi o rekolekcjach  i zróbcie wszystko, by nic i nikt im nie zakłócił tego czasu ciszy, refleksji i postanowień rekolekcyjnych.  Niech wszyscy w waszym domu z czystym sercem powitają  Zmartwychwstałego Pana!

  1. W piątek – zapraszamy na wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odprawiamy po Mszach św. o godz. 8.00,15.00 i 18.00. A dla dzieci Droga  Krzyżowa  o godz.  00.
  2. Kosz na dary wielkanocne  dla potrzebujących  jest  wystawiony tu w kościele i w pasażu – a przed kościołem  nasz Caritas rozprowadza baranki na stół wielkanocny i palmy, by w przyszłą Niedzielę Palmową  uczcić wjazd Jezusa do Jerozolimy.

Jak zwykle   zachęcamy dzieci  do wzięcia udziału w  konkursie  na najpiękniejszą palmę  wykonaną osobiście z pomocą rodziców.  Dzieci zapraszamy w przyszłą niedzielę  na Mszę św. 10 min przed godz. 11.00 i  gromadzimy się pod krzyżem misyjnym z palmami w ręku,  by procesjonalnie wejść do kościoła, na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

  1. Studentów Krakowa zapraszamy dziś na Drogę Krzyżową ulicami Miasta. Początek w kościele św. Anny o godz. 20.30,  a zakończenie pod „oknem papieskim”. Modlitwie będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, a teksty napisał Ks. Bp. Janusz Mastalski.
  2. Matce Bożej zawierzmy dobre owoce tych rekolekcji: Pod Twoją obronę ….

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl