5Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 4.02.2018 r.
5 Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła zwracamy się z modlitwą i wspomnieniem do następujących świętych:
– w poniedziałek do św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
– w środę do błog. Klary Szczęsnej, dziewicy,
– i w sobotę do błog. Józefy Bakhity, dziewicy,
2. A my – tu w Śródmieściu Krakowa, przygotowujemy się duchowo do zapowiedzianej beatyfikacji Czcigodnej Służebnicy Pańskiej Hanny Chrzanowskiej, znanej z pobożności i oddania chorym w całej naszej Archidiecezji pielęgniarki. Zmarła w 1873 r a więc są to niedaleko odległe czasy, a zwłaszcza, że zakładała tutaj na Osiedlu Oficerskim Koła Charytatywne i tu w domach odwiedzała chorych. To były czasy, kiedy Osiedle Oficerskie należało terytorialnie do Parafii św. Mikołaja, gdzie obecnie znajdują się jej doczesne szczątki i relikwie. Beatyfikacja będzie w Łagiewnikach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia 28 kwietnia, w sobotę o godz. 10.00.
A w każdy czwartek w kościele św. Mikołaja, przy grobie Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej jest godzinna adoracja i modlitwa do Boga za jej pośrednictwem. Zapraszamy. W dzisiejszej naszej Gazetce „Na Skale” jest dużo wiadomości o jej życiu i świętości.
3 . W przyszłą niedzielę na usilną prośbę rodziców i 12- letniej Weroniki, proszą o materialne wsparcie operacji koniecznej do życia i zdrowia dziecka. Weronika urodziła się bez stawu łokciowego, a teraz zaczyna się skolioza i rośnie garb. Jest szansa, aby dziecku pomóc opłacić taką operację przedłużenia ręki w USA. W przyszłą niedzielę rodzice będą przed kościołem po wszystkich Mszach św. kwestowali na ten cel. Kto może, niech pomoże – Bóg zapłać.
4. Zapraszamy na nabożeństwa – w środę o godz. 18.00 na Mszę św. i Nowennę do MB Nieustającej Pomocy – składajcie na tę Mszę św. najpilniejsze intencje i prośby do MB do skarbonki tu w kaplicy. Zapraszamy także do modlitwy w czasie piątkowej Godziny Miłosierdzia – wtedy także odprawiamy Mszę św. w różnych intencjach i odmawiamy Koronkę Bożego Miłosierdzia.
W czasie tych Mszy św. modlimy się za rodziny i Parafian, którzy w tym roku przyjęli księdza „po kolędzie”.
A teraz z szacunkiem uklęknijmy (kto może) przed Majestatem Boga aby Go adorować ……

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl