6NdzWielk 2020

Ogłoszenia duszpasterskie  – 17.05.2020 r.

6 Niedziela Wielkanocna

  1. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o godz. 17.30. Jak wiemy od dzisiejszej niedzieli, w kościołach na Mszach św. i nabożeństwach może uczestniczyć więcej wiernych. To oznacza, że w naszym kościele może być 60 osób. Przypominamy o zachowaniu ostrożności: 2-metry odległości od siebie (nie dotyczy to  rodziny) i zasłanianie, w kościele także,  ust i nosa. Nasze zdrowie dużo zależy od naszej  roztropności  i mądrości połączonej z pokorą.
  2. Jutro 18 maja przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, naszego ukochanego i Wielkiego papież św. Jana Pawła II. Rozbudowane i zaplanowane wielkie uroczystości zostały odwołane ze względu na zagrożenie zdrowia ludzi przez śmiercionośny wirus.  Jednak jutro w Telewizji i innych mediach będzie można się duchowo połączyć i z radością przeżywać ten wielki dzień dla Kościoła i dla Polski. Jutrzejszy dzień to okazja, by posłuchać lub przeczytać jakiś tekst homilii czy przemówienia papieskiego i pomodlić się wraz z nim w tej intencji, w której On będąc wśród nas o to nas prosił. Bądźmy wdzięczni Bogu za tego Papieża- Polaka, za  Jego życie, modlitwę, świętość i za  pozostawiony nam przykład pięknego życia.
  3. W najbliższym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – św. Ritę z Cascia, zakonnicę.

 A  przypominamy też, że  w  środy – co tydzień –  o godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i w piątki o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

  1. Poniedziałek, wtorek i środą są w całym Kościele dniami modlitwy o dobre urodzaje i o to, by nikt na ziemi stworzonej przez Boga nie cierpiał głodu. Zapraszamy do tej modlitwy w czasie nabożeństw majowych –  o godz. 17.30
  2. Mamy jeszcze jedno ogłoszenie, dotyczące pomocy ze strony wielkopowierzchniowych sklepów spożywczych: nasza Parafiaw ramach współpracy z krakowskim Caritasem, który ma podpisane umowy z tymi sklepami, otrzymujemy i przywozimy regularnie (dzięki wolontariuszom)artykuły spożywcze, z krótkim terminem ważności.  Nasza  kuchnia, o ograniczonej, z powodu epidemii, działalności  nie jest w stanie  tego przerobić, i dlatego  chcielibyśmy, by z tej żywności skorzystali nasi Parafianie. Już dziś w naszej Sali widowiskowej, jest do zabrania  to co zostało przywiezione wczoraj w późnych godzinach wieczornych. Bierzcie to, co kto lubi, co jest potrzebne w waszym domu i podzielcie się z sąsiadami. Mówcie innym o tej akcji. Wykorzystajcie, bo dotychczas ta żywność była po prostu wyrzucana do pojemnika i niszczona. Pomóżcie uratować dary  Boże, skoro trafia się taka okazja.
  3. Na koniec polećmy MB wszystkie rodziny : Pod Twoją obronę ……………

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl