7Ndzzw – 2019

Ogłoszenia duszpasterskie – 24.02.2019 r.

7 Niedziela Zwykła

 

 

  1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy: Pierwszy Piątek i Pierwszą sobotę miesiąca.

            ***   w Pierwszy Piątek Miesiąca czcimy wraz z całym Kościołem Serce Pana Jezusa przebite na  krzyżu  włócznią żołnierza – ta rana w  Sercu Boga jest nieustannym wołaniem o miłość w sercu człowieka – miłośc do Baga do Boga i ku ludziom.

Spowiedź pierwszo-piątkowa będzie: rano od 7.30 i po południu od 17.30.

Msze św. odprawiamy w tym dniu: o 8.00, 15.00 – w  Godzinie Miłosierdzia, o 17.00 – dla dzieci, oraz o godz.  18.00 – dla kandydatów do bierzmowania.  

            ***  Pierwsza Sobota Miesiąca  – jest z Woli Maryi dniem wynagrodzenia Bogu i Jego  Matce zniewag i zelżywości jakich doznają od ludzi.  O godz. 7.45 – piętnastominutowe rozważanie tajemnicy Różańca,  o 8.00 Msza św. „o opiekę  św. Jana  Pawła II nad naszą  Parafią” ,  po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Różaniec  przebłagalny.  O 9.30 uroczyste błogosławieństwo  Najświętszym Sakramentem.   Zapraszamy.

 

  1. Misjonarze kapucyni, przysłali nam informację i zaproszenie do akcji charytatywnej: „Wyślij pączka do Afryki”.  Za cenę 1 pączka dwoje afrykańskich dzieci otrzyma ciepły posiłek. Pamiętaj – pączek.kapucyni.pl

Dzięki Tobie: 

– osierocone  nie będą głodować i pójdą do szkoły,

– niepełnosprawne  osony będą mogły być operowane i otrzymają wózki inwalidzkie,

– powstaną studnie głębinowe ze zdrową i czystą wodą,

– zbudowane  zostaną szkoły, przedszkola, kaplice i place zabaw.

                        Rozwijajmy razem dzieło miłosierdzia.  Szczegóły na plakacie.

 

  1. Na koniec módlmy się wspólnie o łaskę wiary dla ludzi niewierzących, mieszkających na naszym Osiedlu: Pod Twoją obronę …..

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl