Boże Ciało 2020

Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

BOŻE  CIAŁO –  11.06.2020 r.

 

 

  1. Dziś oddajemy hołd i wyrażamy przed ludźmi i Bogiem swoją wiarę  w rzeczywistą obecność Chrystusa w postaciach Chleba i Wina.  Procesja  dzisiejsza jest tego  czytelnym  znakiem.

Dziś w naszym kościele Msze św. będą odprawione jak w niedziele, z tym, że zamiast  Mszy o godz. 13.00 będzie  Msza  św. koncelebrowana o godz. 16.00, po której będzie procesja i   ostatnia  Msza św. będzie o godz.18.00.

W tym roku przejdziemy z procesją tylko  wokół kościoła, ze względu na zagrożenie ze strony wirusa  naszego zdrowia i życia. Bardzo prosimy wszystkich, którzy zechcą w czasie procesji oddać cześć i hołd naszemu Bogu, by w czasie  Mszy św. i procesji zachowali odpowiednią odległość między sobą i miele zasłonięte usta i nos. Drugim powodem, że procesja będzie w tym roku tylko wokół kościoła jest to, że chcemy się zatrzymać i  krótko rozważyć tajemnicę i przesłanie  religijnych znaków i symboli, które znajdują się  wokół naszego kościoła i mówią, że tu jest miejsce   święte, gdzie mieszka  Bóg i Jego Matka.  Skromne ołtarze będą: Krzyż  w narożniku kościoła od ul. Moniuszki, Rzeźba i baldachim nad  wizerunkiem MB przy ul. Brodowicza, trzecie miejsce  przy ul. Bnadurskiego jest przeznaczone dla zasłużonych wielkich Polaków P. Prezydenta Edwarda Raczyńskiego – naszego darczyńcy i Ks. Bpa Władysława Bandurskiego – Kapelana  Legionów Polskich i  ich przywódcy, któremu Osiedle Oficerskie  zawdzięcza swój początek. (Popiersie Prezydenta i pomnik Biskupa zamontujemy 26 czerwca) krakowskich,  przychodzą uczcić Jezusa wraz z rodzicami, dzieci komunijne i młodzież ,  Rodzina Różańcowa z zapalonymi świecami niech otacza baldachim. To wszystko czynimy, ku pokrzepieniu swej wiary i duchowych sił!

Czwartym ołtarzem będzie  Krzyż Misyjny na placu przykościelnym, który nas wzywa, abyśmy byli głosicielami Bożego Miłosierdzia w słowach i uczynkach.

  Prosimy trasę przejścia procesji udekorować w sposób godny przechodzącego Boga a także  o usunięcie  z trasy  procesji parkujących tam samochodów ( w godz. od 16.30 – 18.00).  

        W czasie Mszy św. i procesji   będzie nam towarzyszyła – jak co roku – orkiestra z Luborzycy.

  Po procesji w kościele będzie Msza św. ok. godz. 18.00.

  1. Święto Bożego Ciała przedłuża się na osiem dni czyli tzw. Oktawę. Codziennie  – przez osiem dni,  do czwartku –  o godz. 18.00 będziemy odprawiać Mszę  św. „O Najświętszym Sakramencie” i po niej procesję wokół placu przykościelnego. Liczymy  także na liczny udział w tych nabożeństwach.

Litanię do Serca Pana  Jezusa odśpiewamy w czasie  procesji.

 

B Ł O G O S Ł A W I E Ń S T W O !

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl