Boże Narodzenie 2018

Ogłoszenia duszpasterskie – 25.12.2018 r.

BOŻE  NARODZENIE

 

Zaszczyceni i uradowani przyjściem do nas Syna Bożego, ciesząc się Jego narodzeniem w naszych sercach – pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia:

          Życzymy wszystkim, by  blask Betlejemskiej Nocy zajaśniał na każdej ulicy, w każdym domu, mieszkaniu, rodzinie, a nade wszystko w każdym ludzkim sercu. Jezus przychodzi do nas na ziemię z nieba , od Ojca, z tego wspaniałego Bożego świata, który  Ojciec Niebieski przygotował tym, którzy przyjmują i miłują  Jego Syna. A Jezus kolejny raz nam mówi: w tym cudownym  świecie czekam na was, zróbcie wszystko, aby zająć  miejsce, które wam przygotowałem. Przynoszę wam dziś wszystko co jest potrzebne do tej drogi! Niech ta ogromna wdzięczność za to co nam Bóg daje towarzyszy wam  każdego dnia i pomaga w świętym życiu.  Niech Boża opieka, Boża Opatrzność kieruje wasze kroki zawsze ku Dobru którym jest Bóg a wtedy miłość, radość i szczęście będzie wam towarzyszyć w życiu. Tego wam z serca życzymy.   

 

A  teraz jeszcze kilka ogłoszeń duszpasterskich:

1.Dziś Msze św. jak w  niedzielę – przyjęta dziś z wiarą Komunia św. jest prawdziwym Bożym Narodzeniem w nas. Niech ta radość płynąca z czystego  sumienia i przyjaźni z Bogiem  promieniuje z nas na świat.

  1. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana , pierwszego męczennika, Msze św. jak w niedzielę.  Jutrzejsze wasze ofiary są przeznaczone na kształcenie kleryków i studentów świeckich na Papieskim Uniwersytecie św. Jana Pawła II w Krakowie. Profesorowie i studenci  zapewniają o swojej wdzięczności i modlitwie  za ofiarodawców. 
  2. Składamy dziś serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za zorganizowanie Wigilii dla  samotnych w ubiegłą  niedzielę – ok. 80 osób skorzystało z tego  dobrodziejstwa,

 Podziękowania także za przygotowanie pięknego wystroju kościoła na Święta –  choinek  i szopki. A Siostrze Zakrystiance –  za piękne przyozdabianie  ołtarza i prezbiterium kwiatami w ciągu całego roku. Bóg zapłać! 

  1. Czas Bożego Narodzenia to okazja do złożenia odwiedzin Księdza – Duszpasterza w domach i rodzinach swoich Parafian. Wiemy, że przybyły do nas nowe, rodziny, nowi Parafianie,  jeśli mają chęć przyjęcia Księdza w domu z modlitwą i błogosławieństwem na Nowy Rok, prosimy  w najbliższych dniach zgłosić swój adres. Kolędę, czyli wizytę duszpasterską rozpoczniemy po Nowym Roku od dnia 2 stycznia. Programy kolędy są w wywieszone w gablotach przykościelnych i są podane na stronie internetowej Parafii.  Dwa dni przed terminem kolędy ministranci lub lektorzy  zawiadomią  o przybliżonym terminie przyjścia Księdza.

                 Uroczyste błogosławieństwo …….

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl