I Ndzadwentu 2019

Ogłoszenia duszpasterskie – 1. 12.2019 r.  r.

I Niedziela Adwentu

 

  1. Przed nami „ADWENT” czas oczekiwania na przyjście Jezusa do nas w Święta Bożego Narodzenia.  Na to spotkanie trzeba się duchowo  przygotować!  Poczujmy się odpowiedzialni za ten święty czas w naszym życiu, w życiu naszej rodziny, czas podarowany nam przez Boga – podejmijmy w nim   intensywniejsze życie modlitwy, zróbmy postanowienia  adwentowe i pojmijmy  na nowo  prawdziwą pracę nad sobą. Dzieci i młodzież czekają na dobry przykład od dorosłych.      

Dziś kierujemy do wszystkich serdeczne zaproszenie  do udziału  w Roratach czyli  Mszy św. ku czci Maryi, Która  razem z nami chce czekać  na Jezusa. Roraty   odprawiamy   o świcie czyli o godz. 6.30! a to oznacza, że trzeba wcześniej wstać, że trzeba  przeorganizować trochę swój czas i znaleźć argument dla siebie: po co to i co mi to da!? Niech nikt nie mówi „to nie dla mnie!”, „tego się nie da zrobić!” .  Bo to może być szansa dla wielu z nas, pięknego przeżycia Adwentu i przekonania się samego  – dla jakich wartości żyję i czy stać mnie na uczynienie czegoś z czystej, bezinteresownej miłości ku Bogu! Przez takie doświadczenia wiara w nas rośnie!

  Niech to piękne adwentowe nabożeństwo zgromadzi nas wokół naszej Matki,  niech dzieci z lampionami w rękach będą znakiem radości, że Chrystus jako dziecko stanie wśród nas i przynosi  nam   światło życia.             Liczymy bardzo na pomoc  rodziców.

Niech dzieci przynoszą codziennie swoje dobre uczynki wypisane i namalowane na kolorowych serduszkach, którymi na Święta udekorujemy choinkę przy żłóbku Pana Jezusa.  A figurka Matki Bożej codziennie losowana (jako nagroda za dobry uczynek) i  zabierana z kościoła do domu  przez dzieci będzie znakiem  opieki Maryj nad ich  rodziną.  Roraty codziennie o 6.30, dzieci niech w niedzielę przychodzą na  Mszę św. o godz. 11.00.

  1. W tym tygodniu wspominamy Świętych: we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana, w środę – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę, Patronkę górników i hutników, w piątek – św. Mikołaja, biskupa – tego Patrona, który uczy  nas jak być dobrym i dzielić się z innymi, w sobotę – św. Ambrożego biskupa i dr Kościoła.
  2.      Najbliższy czwartek – to Pierwszy Czwartek miesiąca – dzień ustanowienia przez Jezusa  Najświętszej Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa, dlatego zapraszamy na Godzinę  świętą o 17.00, na modlitwę za kapłanów i o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  3. W tym tygodniu także  Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. ku czci Bożego Serca będą o 6.30 – Roraty, o 8.00, o 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia, o 17.00 i o 18.00  – na tę  Msze św.  zapraszamy także : kandydatów do bierzmowania z klas  VII i VIII SP i   Kręgi  Rodzin. Spowiedź rano od  6.00 i po południu od 16.30. Chorym zanosimy Komunię  św. do domów   w godzinach rannych. Do chorych także w sobotę przyjdą kapłani.

Sobota – 7 grudnia jest Pierwszą sobotą miesiąca czyli dniem wynagrodzenia Matce  Bożej za zniewagi Jej wyrządzone przez ludzi.  Nabożeństwo 15 minutowe o 7.45, potem  Msza św. i po niej adoracja i Różaniec pokutny. Zapraszamy.

  1. Zachęcamy do włączania się w Modlitewny maraton w intencji Ojczyzny i Kościoła za pośrednictwem św. papieża Jana Pawła II – codziennie od poniedziałku do soboty – pół godz. przed wieczorną Mszą św.
  2. Już dzisiaj i w   następne niedziele Adwentu nasz  Caritas przed kościołem   rozprowadza poświęcone opłatki i  świece na stół wigilijny – jako Wielkie Dzieło Pomocy Świątecznej dla Dzieci – bo na taki cel są przeznaczone ofiary przez was składane.

 Będzie też okazja pomóc biednym na Święta, przez złożenie  żywności do kosza, który będzie  wystawiony  w kościele i w naszym   Zielonym  Pasażu. A przy okazji składamy wam serdeczne podziękowanie  za hojne dary złożone do kosza w sklepie  naprzeciwko kościoła. Także za ofiary (ponad 8,5 tyś zł.) na budowę kościoła na Ukrainie i 1750 zł. na misje w Tanzanii.   Bóg zapłać!

  1. W przyszłą niedzielę 8 grudnia po Mszy św. wieczornej będzie w naszym kościele – Program słowno-muzyczny dla Niepokalanej. Usłyszymy wielkie dzieła poetyckie autorów polskich i zagranicznych. Recytować będzie P prof. Monika Rasiewicz, a muzyczną oprawę wykona  Pan dr Marek Skrukwa. Zapraszamy na to duchowe spotkanie ze Słowem.  
  2. Abyśmy wszyscy głęboko przeżyli rozpoczynający się Adwent prośmy Matkę Bożą : Pod Twoją ……….

 

 

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl