II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Z kalendarza liturgicznego:

 • Środa – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli); msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym;
 • Następna Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego
 1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 18.00.
 2. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Kapłani udadzą się jedynie do osób, które o to poproszą. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Wizyta ta zaplanowana jest po zniesieniu kwarantanny narodowej, czyli po niedzieli 17.01. O dokładnym terminie poinformujemy zainteresowanych parafian indywidualnie za pośrednictwem telefonu.
 3. W związku z tym, że nie będziemy mogli dotrzeć do wszystkich waszych domów i mieszkań z darem Bożego błogosławieństwa, pragniemy omodlić w naszej świątyni wasze rodziny i wszystkie wasze sprawy ofiarując w tej intencji msze świętą. Zapraszamy na tę modlitwę zgodnie z rozpiską rejonów zamieszczoną na tablicy ogłoszeń, a także na stronie internetowej naszej parafii. Msze te są odprawiane od dzisiaj aż do soboty każdego dnia w następującym porządku:
 • Dzisiaj i w Uroczystość Objawienia Pańskiego o godzinie 13.00
 • w pozostałe dni tygodnia o godzinie 18.00.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi zamieszkałego przez Was rejonu.

 1. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest przypomnieniem oddania hołdu Jezusowi przez mędrców przybyłych ze wschodu. Pamiątką tego wydarzenia jest stary zwyczaj oznaczania poświęconą kredą drzwi naszych domów i mieszkań. Wypisujemy pierwsze litery imion królów: + K + M + B + i bieżący rok. W ten sposób chcemy dać świadectwo obecności Boga w naszych rodzinach. Woń kadzidła, która wypełnia w ten dzień nasze domy symbolizuje nasze modlitwy, które każdego dnia zanosimy do Boga.

Kredę i kadzidło do poświęcenia można będzie nabyć w Święto Trzech Króli bezpośrednio przed mszą świętą na placu przed kościołem.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Godzinę Świętą. Od godz. 17.00 do 18.00 będzie wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będziemy w tym czasie modlić się za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz prosić o nowe, święte powołania. O 18.00 Msza św. w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii.
 2. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu ze względu na czas ferii zimowych będzie czynna w poniedziałek i piątek od 16.30 do 17.30.
 3. [Powstańmy] W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
 • Teresę Stanek
 • Mariana Bugaja

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

 1. Za chwilę uklękniemy, by adorować Pana ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Chcemy Bogu i ludziom wyrazić wdzięczność za dar całorocznej modlitwy u boku św. Jana Pawła II, która w naszej parafii trwała przez cały rok pół godziny przed wieczorną mszą świętą. Niech owoce tej modlitwy będą widoczne w życiu naszej Ojczyzny i naszych rodzin.

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl