INdzWPostu

Ogłoszenia duszpasterskie –  10.03.2019  r.

 

I Niedziela Wielkiego Postu

 

 

  1. Jako wasi duszpasterze zwracamy się do każdego z was z prośbą: abyście nie pozwolili zmarnować tego czasu, który daje nam Bóg i Jego Kościół – czasu Wielkiego Postu. To teraz jest okazja by sprawdzić i pogłębić naszą więź z Bogiem, to okazja, by przygotować swe serce i sumienie, by Bóg mógł nam pomóc radośniej żyć, lepiej wychowywać swoje dzieci, odważnie znosić przeciwności losu a nawet dźwigać krzyż choroby czy nieszczęścia.

By to się mogło dokonać, trzeba w Wielkim Poście więcej się modlić, zrobić mocne , konkretne postanowienie poprawy, naprawić krzywdę wyrządzoną sobie i innym i skorzystać z dobrodziejstwa  wielkopostnych nabożeństw, jak Drogi  Krzyżowe, które odprawiamy w  każdy piątek o 8.30.15.30.18.30. Dzieci zapraszamy na 17.00, – są też  w niedzielę o 17.00 Gorzkie   Żale z kazaniem pasyjnym i trzeba skorzystać z rekolekcji, które będą od 7 – 10 kwietnia. Odnowieni na duchu możemy żyć pełnią życia – jak chce Bóg.

 

2.W  czasie Wielkiego Postu pojawia się w kościołach skarbonka z napisem ”jałmużna postna”, a to w tym  celu, by  ci, którzy pragną złożyć jałmużnę, jako swój akt pokuty za  grzechy, mogli  ją  tam umieścić.  Jezus mówił, że „jałmużna gładzi wiele  grzechów” – ofiary  te  są przeznaczone dla najuboższych.

  1. We wtorek zapraszamy na kolejne spotkanie z Biblią w ramach Kręgu Biblijnego – spotkanie, jak zwykle – we wtorek o godz. 18.45 w Sali Klubu Seniora. Tematem będą  Słowa Jezusa:” Oddajcie  cezarowi, co należy do cezara, a Bogu, to co należy do Boga”.
  2. Studentów zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę o godz. 20.00.
  3. Bóg zapłać za wasze ofiary złożone dziś na tacę, które w całości prześlemy na dokończenie budowy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

 

  1. Ci, którzy nie mogli być w kościele w Środę Popielcową, a cenią sobie i rozumieją znak popiołu i pokuty, niech po błogosławieństwie  podejdą do ołtarza.

 

  1. Na koniec pomódlmy się o nawrócenie grzeszników zatwardziałych i Parafian, którzy utracili swą wiarę:

” O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż, szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia”.   Amen.

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl